|
|
0.0 (0)
[1398/04/24]

دیدار امیرعبداللهیان با اسد؛ تأکید مجدد دمشق بر حمایت سوریه از ایران  

دیدار امیرعبداللهیان با اسد؛ تأکید مجدد دمشق بر حمایت سوریه از ایران

دوشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۸

رئیس جمهور سوریه که میزبان دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی ایران در امور بین الملل بود اعلام کرد که سوریه در برابر تهدیدهای آمریکا، در کنار تهران است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «حسین امیر عبداللهیان» دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی ایران در امور بین‌الملل امروز دوشنبه به همراه هیئت همراه خود به دیدار بشار اسد رئیس جمهور سوریه رفت.

پایگاه خبری ریاست جمهوری سوریه اعلام کرد که امیر عبداللهیان در جریان دیدار امروز، بشار اسد را در جریان تحولات پرونده هسته‌ای ایران قرار داده است.

امیر عبداللهیان همچنین سیاست جمهوری اسلامی ایران را تشریح کرد که مسئولان ایران برای حمایت از منافع ملت خود در مقابله با سیاست‌های خصمانه دولت آمریکا علیه ایران در پیش گرفته‌اند.

رئیس جمهور سوریه نیز بار دیگر تأکید کرد که سوریه در مقابل این تهدیدها و اقدامات غیر قانونی آمریکا علیه ملت ایران، از تهران حمایت می‌کند.

در جریان این دیدار همچنین روابط دوجانبه بین سوریه و ایران، جنگ در برابر تروریسم در سوریه و اوضاع منطقه بررسی شد.

دیدار امیر عبداللهیان با وزیر خارجه سوریه

دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی ایران در امور بین‌الملل پس از دیدار با اسد، به دیدار «ولید المعلم» وزیر امور خارجه سوریه رفت.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) گزارش داد که طرفین در جریان این دیدار، «روابط راهبردی بین دو کشور، اهمیت تلاش برای توسعه مداوم آن و حفظ سطح بالای هماهنگی و رایزنی دائمی بین همه طرف‌ها در دو کشور برادر» را بررسی کردند.

در جریان این دیدار، همچنین تحولات منطقه، راه‌های مقابله با چالش‌های سوریه و ایران به ویژه تحریم‌های اقتصادی تحمیلی از سوی آمریکا و همپیماناش علیه دو ملت بررسی شد؛ تحریم‌هایی که در راستای منافع رژیم صهیونیستی و نوعی تروریسم اقتصادی است.

در همین ارتباط، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران اواخر فروردین ماه گذشته به دیدار رئیس جمهوری سوریه رفت.

بررسی ابعاد مختلف روابط دوجانبه، مهمترین مسائل منطقه‌ای، بررسی آخرین تحولات ابتکار آستانه و روند سیاسی حل بحران در سوریه، پیگیری توافقات سفر معاون اول رئیس جمهور اسلامی ایران به سوریه از محورهای اصلی گفت‌وگو در این دیدار بود.

سفیر سوریه در تهران هشتم اسفند ماه سال گذشته (1397) در تماسی تلفنی با ظریف دعوت بشار اسد رئیس جمهور سوریه از وزیر خارجه ایران برای سفر به دمشق را به وی ابلاغ کرده بود.

بشار اسد ششم اسفند ماه سفری چند ساعته به تهران داشت و با مقام معظم رهبری و حسن روحانی همتای ایرانی خود دیدار و گفتگو کرد.

انتهای پیام/

 

خبرگزاری فارس

پایگاه خبری تحلیلی قدس آنلاین

باشگاه خبرنگاران جوان

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی (آنا)

Parameter:420560!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)