|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/05/21]

دیدار عبدالسلام با وزیر خارجه؛ تأکید ظریف بر توقف هر چه سریع تر جنگ یمن  

دیدار عبدالسلام با وزیر خارجه؛ تأکید ظریف بر توقف هر چه سریع تر جنگ یمن

۱۳۹۸/۵/۲۰

وزیر امور خارجه ایران در دیدار سخنگوی انصارالله با تأکید بر توقف هر چه سریع تر جنگ و رفع محاصره یمن، آمادگی کشورمان را برای ارسال کمک‌های انسانی به این کشور اعلام کرد.

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، «محمد عبدالسلام» سخنگوی انصارالله یمن امروز (یکشنبه) در تهران با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفت‌وگو کرد.

ظریف در این دیدار با ابراز تاسف از کشتار مردم مظلوم یمن و محاصره پنج ساله این کشور خواستار توقف هر چه سریع تر جنگ و رفع محاصره یمن شد.

وزیر امور خارجه کشورمان با تاکید بر اینکه راهکار حل بحران یمن سیاسی است، افزود: جمهوری اسلامی ایران همواره از انجام گفتگوهای یمنی- یمنی و اجرای کامل توافقات استکهلم حمایت می کند.

ظریف با ابراز تاسف از وضعیت وخیم انسانی در یمن بر آمادگی کشورمان برای ارسال کمک‌های انسانی به این کشور تاکید کرد.

در این دیدار محمدعبدالسلام ضمن ابلاغ سپاس و تشکر سید عبدالملک الحوثی رهبر انصارالله از پیام تسلیت وزیر امور خارجه کشورمان به مناسبت شهادت ابراهیم بدرالدین الحوثی برادر رهبر انصارالله، از حمایت های جمهوری اسلامی ایران از مردم یمن تشکر و قدردانی کرد و گزارشی از آخرین تحولات میدانی و سیاسی یمن و چشم انداز راه حل سیاسی و همچنین آخرین وضعیت انسانی یمن به وزیر امور خارجه کشورمان ارائه داد.

به گزارش فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران روز گذشته (شنبه) نوزدهم مرداد ماه در پیامی به «عبدالملک الحوثی» رهبر انصارالله یمن شهادت برادرش را تسلیت گفت. (اینجا بخوانید)

وزارت کشور یمن روز جمعه 18 مرداد ماه در بیانیه‌ای از شهادت «ابراهیم بدرالدین الحوثی» از اعضای سرشناس جنبش انصارالله و برادر «عبدالملک الحوثی» به دست مزدوران وابسته به ائتلاف سعودی خبر داد.

انتهای پیام/

 

خبرگزاری فارس

شبکه العالم

Parameter:425239!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)