|
|
کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین
0.0 (0)
[1397/09/21]

دیدار متخصص انستیتوی تحقیقات صلح بین الملل استکهلم با دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل  

دیدار متخصص انستیتوی تحقیقات صلح بین الملل استکهلم با دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل

چهارشنبه 21 آذر 1397

حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس و مدیر کل بین الملل با تارجا آنلی کرونبری متخصص انستیتوی تحقیقات صلح بین الملل استکهلم دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس و مدیرکل بین الملل با تارجا آنلی کرونبری، متخصص انستیتوی تحقیقات صلح بین الملل استکهلم دیدار و گفتگو کرد.

امیرعبداللهیان در این دیدار ضمن تاکید بر تسریع در اقدامات عملیاتی اتحادیه اروپا در برابر تحریم های یکجانبه آمریکا علیه ایران گفت: مواضع سیاسی و رسانه ای اروپا در مقابله با اقدامات یک جانبه گرایانه آمریکا قابل تحسین است؛ اما کندی اروپا در اقدامات عملی قابل قبول نیست و زمان در این پرونده حائز اهمیت و رو به پایان است. وعده های مثبت اروپا مبنی بر اینکه در هفته های آینده SPV اجرایی خواهد شد، نیازمند گام های عملی است.

وی با اشاره به نقش سازنده جمهوری اسلامی ایران در حل سیاسی بحران های منطقه ای و مبارزه واقعی با تروریسم، خاطر نشان کرد: ایثارگری و شهادت مستشاران نظامی ایرانی در مبارزه با داعش در کنار نیروهای مسلح و مردم سوریه و عراق مانع از ورود تروریست ها به اروپا شده است.

امیر عبداللهیان با اشاره به تحرکات گروهک تروریستی منافقین در اروپا گفت: عناصر این گروهک تروریستی که در برخی کشورهای اروپایی علیه امنیت اروپا فعالیت می کنند و اقدامات خود را به دستگاه های امنیتی ایران نسبت می دهند، با هدف ایجاد اخلال در روابط ایران و اروپا صورت می گیرد و اروپا باید در این زمینه هوشیار عمل کند.

تارجا آنلی کرونبری، متخصص انستیتوی تحقیقات صلح بین الملل استکهلم، ضمن اشاره به نشست های سازنده خود با مقامات ایرانی در خصوص برجام گفت: ما به دنبال راه حل هایی برای حفظ برجام هستیم و برجام یکی از مواردی است که ما در آن منافع مشترک داریم.

وی با اشاره به پایبندی اروپا به حفظ برجام، خاطر نشان کرد: اروپا در زمینه برآورده کردن انتظارات و تعهدات برجام به ایران متعهد می باشد، هرچند کند عمل کرده است.

وی افزود: بسیار مهم است که هم اروپا و هم ایران برجام را حفظ کنند. برجام الگوی خوبی برای حل سیاسی مناقشات است و ایران از اولین کشورهایی است که مروج خاورمیانه بدون سلاح است.

 

خبرگزاری خانه ملت

گزارش تصویری

Parameter:377116!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)