|
|
کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین
0.0 (0)
[1398/05/06]

رأی الیوم | پیدا و پنهان سفر اخیر رهبران حماس به ایران  

رأی الیوم | پیدا و پنهان سفر اخیر رهبران حماس به ایران

شنبه 05 مرداد 1398

سردبیر روزنامه «رای‌الیوم» درباره سفر اخیر مسئولان بلندپایه حماس به تهران نوشت، این سفر شدیدا موجب نگرانی مقامات رژیم صهیونیستی شده است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، یک هیأت بلندپایه جنبش حماس به ریاست «صالح العاروری» معاون رئیس دفتر سیاسی این جنبش، دوشنبه هفته پیش به تهران سفر و با سران ایران دیدار کرد.

«عبدالباری عطوان» سردبیر روزنامه رأی‌الیوم در تحلیل سفر هیأت عالی‎رتبه حماس به تهران نوشت که این موضوع، موجب نگرانی مقامات صهیونیست شده است.

عطوان در گزارش خود نوشت، آنچه این روزها نگرانی رژیم صهیونیستی  را برانگیخته، هماهنگی و همکاری روزافزون دو جنبش فلسطینی «حماس» و «جهاد اسلامی» از یک سو و سفرهای مسئولان دو جنبش مذکور به ایران از سوی دیگر و همچنین اتحاد بین آنها در بالاترین مراحل ائتلاف راهبردی و انتقال تکنولوژی نظامی بیشتر و پیشرفته‎تر به غزه است.

سردبیر روزنامه رای الیوم به نقل از «نیر دفوری» تحلیلگر مسایل نظامی و امنیتی کانال 12 تلویزیون رژیم صهیونیستی که به داشتن ارتباط گسترده با کارشناسان و مسئولان نظامی این رژیم مشهور است، گفت که مسئولان اسرائیلی و نهادهای نظامی آن دچار نوعی «کابوس» شده‎اند و این کابوس پس از دستیابی آنها به اطلاعات مهمی که در ذیل به آن اشاره می‏‌شود، ایجاد شده است:

اول- احتمال ایجاد درگیری با رژیم صهیونیستی از دو محور جنوب لبنان و نواره غزه در آنِ واحد، که این می‎تواند در نوع خود کم‌سابقه باشد به دلیل اینکه معمولا «حزب‎الله» و «حماس» هرکدام به تنهایی وارد جنگ‌ می‎شوند.

دوم- دستیابی حزب‎الله و حماس به سلاح‌ها و موشک‌های پیشرفته و نقطه‌زن و کوتاه‎بُرد مانند موشک «فاتح110»، پهپادهای انتحاری، موشک‌های ضد تانک و دوش پرتاپ‌هایی که با آن می‎توان بالگردهای آپاچی را هدف قرار داد.

عطوان در ادامه به سفر اخیر «صالح العاروری» معاون رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس و مسئول هماهنگی نظامی بین ایران و جنبش مذکور به تهران و دیدار او و هیات همراهش با مقام معظم رهبری اشاره و این سفر را «تاریخی» توصیف کرد و آن را نشان «عمق روابط راهبردی بین دو طرف ایرانی و فلسطینی» دانست.

وی افزود: کارشناسان مسایل نظامی رژیم صهیونیستی این روزها تحلیل‌های زیادی را درباره جنگ آینده ارائه می‎دهند، اما وقوع این جنگ احتمالی در دو محور شمال (جنگ با حزب‌الله) و جنوب (جنگ با غزه) اراضی اشغالی، برای رهبران سیاسی و نظامی تل‌آویو قابل تصور نیست.

عطوان در ادامه گزارش خود سخنرانی اخیر دبیرکل جنبش حزب‌الله را متذکر شد و نوشت که «سید حسن نصرالله در سخنرانی اخیر خود که از شبکه المنار پخش شده است، با اعتماد به نفس از این موشک‎های نقطه‎زن سخن گفت و بر امکان رسیدن بُرد آنها به هر نقطه از اراضی اشغالی و انهدام انبارهای گاز سمی آمونیا در حیفا تاکید کرد که به دنبال آن هزاران نفر کشته می‌شوند».

در ادامه گزارش آمده که ایران شاید خطری برای دشمنانش و منافع آمریکا در منطقه محسوب شود، اما خطر مهم‌تری که نباید آن را دست کم گرفت، توانایی‌های نظامی و عملیاتی وحشتناک شاخه‌های نظامی همپیمان با این کشور یعنی «حزب الله» و لبنان و «انصارالله» یمن و دو جنبش «حماس» و «جهاد» در غزه و «الحشد الشعبی» عراق است.

عطوان در پایان گفت که رهبران نظامی رژیم صهیونیستی این مساله را به خوبی می‌دانند و به همین دلیل حداقل در شرایط کنونی سعی دارند از هرگونه درگیری با دشمنان خود در شمال و جنوب خودداری کنند تا هیچ گونه اتفاق غافلگیرکننده‎ و فاجعه‌آمیزی رخ ندهد و شاید درخواست سریع بنیامین نتانیاهو نخست‎وزیر این رژیم از مصر برای پایان جنگ و درگیری اخیر در غزه به دلیل بیم از همین اتفاق ناگهانی باشد.

 

خبرگزاری فارس

Parameter:422485!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)