|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/05/22]

رئیس مجلس کویت: تنها گذاشتن فلسطینی ها برابر اسرائیل، شرم آور است  

رئیس مجلس کویت: تنها گذاشتن فلسطینی ها برابر اسرائیل، شرم آور است

سه شنبه 22 مرداد 1398

تهران- ایرنا - "مرزوق الغانم" رئیس مجلس کویت گفت: بسیار شرم آور است که فلسطینی ها و ساکنان بیت المقدس را بدون حمایت و پشتیبانی و تنها در برابر رژیم صهیونیستی (به حال خود) رها کرد.

به گزارش روز سه شنبه خبرگزاری رسمی کویت (کونا)، الغانم همچنین خواستار اقدام گسترده و جامع کشورهای عربی، اسلامی و دیگر کشورها برای تشکیل یک اهرم فشار واقعی علیه رژیم اسرائیل شد.

رئیس مجلس کویت اضافه کرد: تعدّی وحشیانه نظامیان رژیم صهیونیستی علیه نمازگزاران در صبح روز عید سعید قربان در مسجد الاقصی بار دیگر ثابت کرد که توافق صلح و طرح حل سیاسی بحران در سرزمین های اشغالی با رژیم اشغالگری که جز منطق ظلم و زور نمی داند، شکست خورده است.

الغانم افزود: اگر شرایط نظامی ما مساعد نیست، این مانع از آن نمی شود که در زمینه سیاسی، فرهنگی و قانونی و در سطح کشورهای عربی، اسلامی و کشورهای جهان از هیچ کوششی برای ملت فلسطینی فروگذار نکنیم.

رسانه های فلسطینی روز یکشنبه گزارش دادند؛ صهیونیست‌ها از ساعات ابتدایی روز قصد داشتند با یورش به مسجد الاقصی مانع حضور فلسطینی ها برای ادای نماز عید قربان شوند که جمعیت یکصد هزار نفری نمازگزاران فلسطینی، توطئه آنان را خنثی کرد.

 پس از ناکام ماندن صهیونیست ها برای ورود به مسجدالاقصی، مأموران این رژیم با پرتاب بمب های صوتی و گازهای اشک آور سعی کردند جمعیت را متفرق کرده و وارد محوطه مسجد شوند.

بر اثر این حملات، شمار زیادی از فلسطینی ها که نماز عید قربان را در مسجد الاقصی برپا کرده بودند، زخمی و دچار مسمومیت شدند.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:425397!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)