|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/04/30]

رسانه لبنانی: مواضع الحشد الشعبی در آمرلی را جنگنده‌ای اسرائیلی هدف گرفت  

رسانه لبنانی: مواضع الحشد الشعبی در آمرلی را جنگنده‌ای اسرائیلی هدف گرفت

 یکشنبه 30 تیر 1398 

یک وبگاه لبنانی به نقل از منابع امنیتی آگاه اعلام کرد، مواضع الحشدالشعبی عراق به وسیله جنگنده‌ رژیم صهیونیستی بمباران شد.

وبگاه لبنانی «العهد» به نقل از منابع آگاه جزئیات جدیدی درباره حمله به مواضع «الحشد الشعبی» در آمرلی در استان صلاح‌الدین منتشر کرد.

در این گزارش آمده است که مواضع مذکور مورد هدف سه کلاهک انفجاری پرنده از نوع پهپادهای «هاروپ» اسرائیلی قرار گرفته‌ که نام انگلیسی آن «Loitering Munition» است. این مورد، یکی از انواع پرنده‌هاست و پهپاد نیست. همچنین موشک کروز نیست بلکه کلاهکی جنگی است که وزن آن به 23 کیلوگرم می‌رسد و در جسم پرنده کار گذاشته شده و هنگام برخورد با هدف منفجر می‌شود.

العهد افزود، این کلاهک‌های انفجاری از راه دور یا از طریق مرکز فرماندهی طرف مورد نظر کنترل می‌شوند، برد آن به 1000 کیلومتر می‌رسد و می‌تواند به مدت شش ساعت متوالی در هوا پرواز کنند.

در ادامه این گزارش آمده است؛ تنها رژیم صهیونیستی این نوع سلاح را در منطقه غرب آسیا دارد و در همین راستا منابع امنیتی آگاه به العهد گفتند جنگنده‌های «اف16» اسرائیلی با نفوذ به جنوب شرق «الرطبه» (استان الانبار) و به صورت دقیق‌تر از ناحیه‌ای بر فراز تقاطع مسیر بین‌المللی بغداد-امان و بغداد-دمشق، کلاهک‌های مذکور را شلیک کرده‌اند.

منابع خبری عراقی بعدازظهر جمعه هفته گذشته اعلام کردند که به پایگاه «الشهداء» در منطقه آمرلی در استان صلاح‌الدین حمله پهپادی صورت گرفت.

بلافاصله پس از انتشار این خبر بود که رسانه‌های جریان سعودی از جمله شبکه العربیه به نقل از منابع خود مدعی شدند که این پایگاه در اختیار نیروهای حزب‌الله عراق و سازمان بدر قرار دارد.

«علی الحسینی» سخنگوی سازمان الحشد الشعبی در محور شمال تأکید کرد که «بر خلاف آنچه رسانه‌های مغرض می‌گویند، هیچ کشته‌ای از نیروهای مستشاری یا سپاه پاسداران [انقلاب اسلامی ایران] وجود ندارد»

 

العالم

خبرگزاری فارس

Parameter:421529!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)