|
|
0.0 (0)
المنار در تحلیلی مطرح کرد؛
[1398/04/19]

روابط رو به گسترش اعراب و رژیم صهیونیستی/شکسته شدن حرمت حریم هوایی کشورهای عربی به روی حرکت مقامات صهیونیست  

المنار در تحلیلی مطرح کرد؛

روابط رو به گسترش اعراب و رژیم صهیونیستی/شکسته شدن حرمت حریم هوایی کشورهای عربی به روی حرکت مقامات صهیونیست

چهارشنبه 19 تیر 1398

یک رسانه عربی با اشاره به افشاگری رسانه های صهیونیستی درباره عبور هواپیمای حامل وزیر خارجه این رژیم از آسمان عربستان تاکید کرد حرمت حریم هوایی کشورهای عربی به روی حرکت مقامات صهیونیست شکسته شد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری قدس(قدسنا) شبکه المنار لبنان در تحلیلی اعلام کرد حرمت حریم هوایی عربی به روی حرکت مقامات صهیونیست با افشاگری رسانه های دشمن شکسته شد مبنی بر اینکه عربستان به هواپیمای حامل وزیر خارجه اسرائیل اجازه داده بود از حریم هوایی عربستان استفاده کند.

بر اساس این گزارش، رسانه‌های رژیم صهیونیستی فاش کردند که عربستان حریم هوایی خود را به روی هواپیماهای اسرائیلی باز کرده است.

در این تحلیل آمده است رسانه های رژیم صهیونیستی فاش کردند که عربستان به هواپیمای اختصاصی که یسرائیل کاتس وزیر خارجه اسرائیل هفته گذشته با آن به امارات رفته بود، اجازه داد از حریم هوایی عربستان عبور کند.

یسرائیل کاتس هفته گذشته به بهانه شرکت در کنفرانسی درباره محیط زیست به امارات رفته بود.

رسانه های رژیم صهیونیستی همچنین فاش کردند مقامات سعودی در ماه اکتبر گذشته هم به هواپیمای حامل بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل اجازه داده بودند برای سفر به سلطان نشین عمان از آسمان عربستان عبور کند که جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا درسخنانی در تجمع مسیحیان متحد به خاطر اسرائیل بر این نکته تاکید کرده بود.

بولتون گفته بود یک سال پس از انتقال سفارت آمریکا به قدس، اسرائیل روابط بی سابقه ای با شرکای ما در خاورمیانه دارد و نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل اولین سفر رسمی خود را به عمان بدون تقریبا هر واکنشی در جامعه عربی انجام داد.

روزنامه یدیعوت آحارونوت این نکته را یادآوری کرد که عربستان سعودی اجازه عبور هواپیماها میان اسرائیل و هند از آسمان خود را داده بود و اسرائیل هم در پشت پرده با کمک آمریکا برای کسب موافقت سعودی ها برای صدور مجوز پرواز هواپیماهای شرکت هواپیمایی العال اسرائیل از آسمان عربستان تلاش می کند.

در راستای عادی سازی روابط میان کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس و رژیم صهیونیستی، روزنامه اسرائیل امروز نزدیک به بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم نوشت تحول و پیشرفت بسیار خوبی در خاورمیانه رخ می دهد و برای اولین بار است که دیگر نگاه منفی به اسرائیل در جهان عرب وجود ندارد که این مسئله درعمل در سفر بازرگانان و ورزشکاران و کارشناسان اسرائیلی به کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس نمایان شد.

جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا در این چارچوب گفته است ورزشکاران اسرائیلی در مسابقات المپیک در دبی امارات، بیست و دو مدال برنده شدند که تمام این مسائل به لطف حمایت قاطع و نامحدود ما از اسرائیل محقق شده است.

روزنامه اسرائیل امروز در تحلیلی نوشته است روابط میان اسرائیل و کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس به اوج خود رسیده  است به طوری که اسرائیل در مسیر و جاده علنی به سمت برقراری روابط با این کشورها حرکت می کند.

این روزنامه رژیم صهیونیستی ابراز عقیده کرد موج سفرهای مقامات اسرائیلی به کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس نشانه مرحله امیدبخش و یک تحول اساسی و بنیادین در سطح سیاسی و مقدمه ای برای سفرهای آینده است که برای آن برنامه ریزی می شود.

 

خبرگزاری قدس (قدسنا)

Parameter:419849!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)