|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/04/22]

رونمایی سید حسن از نقشه نابودی اسراییل درجنگ آینده  

رونمایی سید حسن از نقشه نابودی اسراییل درجنگ آینده 

شنبه 22 تیر 1398

سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان در مصاحبه تلویزیونی با نمایش نقشه جغرافیایی فلسطین اشغالی برای مخاطبان ضمن تشریح اماکن حیاتی و حساس رژیم اشغالگر قدس، چگونگی هدف قرار دادن این مناطق توسط رزمندگان حزب الله در صورت راه اندازی جنگی علیه لبنان را توضیح داد.

به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا) در مصاحبه تلویزیونی شب گذشته شبکه ماهواره ای المنار با سید حسن نصرالله دبیرکل جنبش حزب الله، وی با نمایش نقشه ای از فلسطین اشغالی، با ارائه توضیحاتی ، توانمندی موشکی جنبش مقاومت اسلامی لبنان در هدف قرار دادن مناطق حساس و حیاتی اسراییل در عمق این رژیم را تشریح کرد.

وی همچنین در خصوص مباحث اخیر پیرامون ترسیم خطوط دریایی لبنان و فلسطین اشغالی و زیاده خواهی های اسراییل از منابع گازی ونفتی لبنان گفت: کل منطقه نوار ساحلی به عمق 20  و طول 60 الی 70 کیلومتر و همچنین تمامی مراکز حکومتی، نیروگاههای هسته ای  و بندرگاهها در تیررس موشکهای حزب الله قرار دارد.

وی با ذکر موارد بالا پرسید: آیا رژیم صهیونیستی می تواند در برابر این قدرت دوام بیاورد و یا مقاومت کند؟.

در بخشی از این مصاحبه تلویزیونی دبیرکل حزب الله لبنان با در دست گرفتن نقشه جغرافیایی فلسطین و نشان آن به مخاطب از طریق دوربین می گوید:

این نقشه فلسطین اشغالی است یعنی نقشه رژیم غاصب اسراییل بر سرزمین فلسطین که الان بر او نام اسراییل گذاشته اند. این رنگ سفید که اینجا می بینید کرانه باختری است و این هم در پایین نوار غزه است.این بالا هم جولان سوریه است که فعلا بخشی از اسراییل است. این شمال است و این هم جنوب. مساحت جنوب بیشتر است. در این منطقه دو شهر مهم بئر سبع و ایلات قرار دارد و بقیه خیلی مهم نیستند بلکه مجتمع ها شهرک  نشینی قرار دارد که بخشی از این شهرک ها هم در پیرامون نوار غزه واقع هستند. منطقه جنوب طبیعتاخارج از دایره اهداف ما نیستند بلکه مقاومت به تمامی این جغرافیا از شمال تا جنوب حتی ایلات دسترسی دارد. وقتی می گوییم مابعد بعد حیفا یعنی تل آویو و وقتی می گوئیم ما بعد تل آویو یعنی ایلات و اگر مابعد ایلات هم منطقه ای باشد حتما می زنیم ان شاالله. فعلا درباره جنوب صحبت نمیکنیم بلکه از شمال صحبت میکنیم. کل منطقه شمال در تیررس آتش ما قرار دارد. هر مکانی باشد از هر نقطه ای از لبنان می توانیم در هرزمانی منطقه شمال را هدف قرار دهیم. تمامی اهداف نظامی، امنیتی، تکنولوژیک، اقتصادی و صنعتی و غیره تماما اینجا قرار دارد. نقطه مهم در این بخش, این نوار ساحلی است, من این نقشه را در برابر مردم گرفتم تا بدانند اسرائیل سست تر از خانه عنکبوت است.

اما آنچه اهمیت دارد درباره آن صحبت کنیم این منطقه نوار ساحلی است. منظورم این مساحت مستطیل شکل در این نقشه است که از این بالا نتانیا شروع می شود تا اینجایعنی اشدود ادامه می یابد. طول این منطقه 60 یا 70 کیلومتر است. عرض این منطقه (مستطیل شکل) در بالا 15 کیلومتر و عرض آن در پایین 20کیلومتر است که اهداف مورد نظر ماست, اول اینکه بخش اعظمی از شهرک نشینان اسرائیلی در این منطقه ساکن هستند, بر اساس آمار این آمار نیم یا بیش از نیمی از شهرک نشینان را شامل می شود . این مربع در مرکز این مستطیل, حدود هزار و دویست کیلومتر مربع است, یعنی یک فضای کوچکی است, در نتیجه نمی گوییم با کشوری بزرگ یا در مساحتی بزرگ می جنگیم, در قلب این مستطیل تمامی مراکز اساسی و عمومی جای گرفته است, مرکز استقرار کابینه, دفاتر وزارتخانه ها, وزارت جنگ, فرماندهی ارتش, ریاست ستاد مشترک, فرودگاه بین المللی بن گوریون, فرودگاه های داخلی, پایگاه های نیروی هوایی, تاسیسات نظامی با انبار سلاح های غیر متعارف, کارخانجات پتروشیمی, تاسیسات هسته ای, بندرهای تل آویو و اسدود, کارخانجات صنایع جنگی, مجتمع های صنایع مدنی, مراکز اصلی تجاری, مراکز اصلی مالی, ایستگاه های تولید برق, مراکز تقویت انرژی برق, مراکز پمپاژ گاز, مراکز تصفیه آب و... در این منطقه قرار دارند, پالایشگاه های نفت, تانکرهای ذخیره نفت و به طور کلی نود درصد مراکز در این منطقه قرار دارند. حال تصور کنید, مقاومت هم به توان موشکی مجهز است, مثلا هزاران, یا ده ها هزار موشک به سمت این منطقه تنظیم شود, نیازی نیست به جنوب فلسطین یا مناطق دیگر مشغول شویم , بلکه کافی است به جای توجه به تمام مناطق شمال, به همین نواری که اشاره کردم متمرکز شویم, آیا رژیم توان مقاومت و تحمل دارد؟ عصر حجر در اینجا نهفته است, اینجاست که بازگشت به عصر حجر معنی می دهد.

 

خبرگزاری قدس (قدسنا)

Parameter:420140!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)