|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/04/26]

رژیم صهیونیستی سالانه 270 میلیون دلار هزینه به فلسطینی ها تحمیل می کند  

رژیم صهیونیستی سالانه 270 میلیون دلار هزینه به فلسطینی ها تحمیل می کند

سه شنبه 25 تیر 1398

تهران- ایرنا- رژیم صهیونیستی برای تردد فلسطینی ها در سرزمین مادری خود سالانه 270 میلیون دلار هزینه به آنها تحمیل می کند.

پژوهش های "موسسه تحقیقات کاربردی قدس (ARIJ)" نشان می دهد، فلسطینی ها سالانه حدود ۶۰ میلیون ساعت کاری را بخاطر محدودیت تردد که نیروهای اشغالگر رژیم صهیونیستی برای آنها در کرانه باختری ایجاد می کنند را از دست می دهند.

این خسارت وارده حدود ۲۷۰ میلیون دلار تخمین زده می شود و هزینه های دیگری مانند مصرف ۸۰ میلیون لیتر سوخت معادل با ۱۳۵ میلیون دلار را به فلسطینی ها تحمیل می کند. براساس این گزارش، مصرف این میزان سوخت نیز سالیانه باعث انتشار ۱۹۶ هزار تن گاز دی اکسید کربن می شود.

این موسسه تحقیقاتی تردد شهروندان در ۱۵ ایست بازرسی بین شهرهای کرانه باختری و همچنین ۱۱ گذرگاه منتهی به قدس و اراضی اشغالی را مورد بررسی قرار داده است. اطلاعات جمع آوری شده با استفاده از رهگیری خودروی فلسطینی ها از طریق GPS و وسایل حمل و نقل عمومی از آغاز ژانویه تا پایان ژوئیه ۲۰۱۸، به دست آمده است.

به نوشته پایگاه خبری میدل ایست مانیتور، ایست های بازرسی سیستماتیک رژیم اشغالگر برخی اوقات بسته و مانع آمد و شد فلسطینی ها به مدرسه، بیمارستان، محل کار و سرزمین مادریشان می شود.

بر اساس گزارش "دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل"، ۷۰۵ مانع دائمی در سراسر کرانه باختری وجود دارد که تردد خودروهای فلسطینی ها و در برخی موارد عابران پیاده را با محدودیت مواجه می کند.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:420970!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)