|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/04/18]

رژیم صهیونیستی ۲۵ فلسطینی را در کرانه باختری بازداشت کرد  

رژیم صهیونیستی ۲۵ فلسطینی را در کرانه باختری بازداشت کرد

دوشنبه 17 تیر 1398

تهران - ایرنا - رژیم صهیونیستی روز دوشنبه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که ۲۵ فلسطینی را شامگاه گذشته در مناطق مختلف کرانه باختری بازداشت کرده است.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، نیروهای اسرائیلی با حمله به منازل این افراد، آنان را نیمه شب گذشته به اتهام "تلاش برای اقدامات خرابکارانه" بازداشت کردند.

هیات رسیدگی به امور اسیران فلسطینی در گزارشی شمار فلسطینیان دربند رژیم صهیونیستی را ۶ هزار و ۵۰۰ نفر اعلام کرده است که در میان آنان ۲۳۰ کودک، ۴۸ زن، ۵۰۰ زندانی بدون اتهام و یکهزار و ۸۰۰ بیمار دیده می‌شود.

این هیات همچنین اعلام کرده است که ۱۱ اسیر فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی در اعتراض به بازداشت‌های بدون تفهیم اتهام دست به اعتصاب غذا زده اند و سلامت جسمی آنان در معرض خطر جدی است.

**ساکنان غزه در حمایت از بازداشت شدگان فلسطینی تظاهرات کردند

خبرگزاری آناتولی گزارش داد که روز دوشنبه ساکنان غزه در همبستگی با اسیران فلسطینی و با در دست داشتن تابلوهایی که بر روی آنها نوشته شده بود "اسیران را آزاد کنید" و " کرامت خانواده اسیران خط قرمز ماست" به خیابان‌ها آمده و علیه رژیم صهیونیستی شعار دادند.

«مشیر المصری» از رهبران جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) نیز امروز در سخنانی گفت: دشمن صهیونیستی علیه بیش از ۶ هزار اسیر فلسطینی وحشیانه ترین سرکوب و شکنجه را اعمال می‌کند و آنان را از ابتدایی ترین حقوق خود محروم می‌کند.

وی افزود: موضوع اسیران همچنان در رأس اولویت‌های جریان مقاومت باقی خواهد ماند.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

خبرگزاری مهر

Parameter:419527!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)