|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/04/25]

ساف: اسکان دائم آوارگان فلسطینی در کشورهای میزبان توهمی بیش نیست  

ساف: اسکان دائم آوارگان فلسطینی در کشورهای میزبان توهمی بیش نیست

دوشنبه 24 تیر 1398

عضو کمیته اجرایی سازمان آزادی‌بخش فلسطین (ساف) و رئیس اداره امور آوارگان فلسطین در این سازمان اعلام کرد: اظهارات مقامات آمریکایی درخصوص باقی ماندن آوارگان در کشورهای میزبان آنها توهمی بیش نیست.

به گزارش ایسنا، به نقل از روسیا الیوم، احمد ابو هولی، عضو کمیته اجرای سازمان آزادی‌بخش فلسطین و رئیس اداره امور آوارگان فلسطین در این سازمان اعلام کرد: انتقال اختیارات آژانس امدادرسانی و کاریابی سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی (آنروا) به کشورهای میزبان آوارگان نیز توهمی بیش نیست و هیچ ارزشی در میان کشورهای عربی میزبان ندارد.

ابو هولی در ادامه افزود: سازمان آزادی‌بخش فلسطین به قطعنامه ۱۹۴ به عنوان راه حل عادلانه و جامع برای مسئله آوارگان پایبند است.

وی بار دیگر بر مخالفت رهبران فلسطین و سازمان آزادی‌بخش با طرح صلح آمریکا موسوم به "معامله قرن" تاکید کرد و گفت: آنچه که دولت آمریکا و رژیم صهیونیستی مطرح می‌کنند، بیانگر سازش سیاسی بر اساس قطعنامه‌های سازمان ملل نیست، بلکه یک توطئه برای از بین بردن مسئله فلسطین از طریق تبدیل آن از پرونده سیاسی به پرونده بشردوستانه و امدادرسانی و نیز پروژه‌های اقتصادی است.

این مسئول فلسطینی به بررسی اقدامات دولت اسرائیل و  مقابله با تشدید تجاوزاتش در حمله به شهروندان و بازداشت‌های روزانه، تخریب منازل، مصادره اراضی، توسعه شهرک‌سازی‌ها، اقدامات نژادپرستانه، اخراج‌های اجباری در روستاهای "النقب" و روستاهای مرزی "الاغوار"، تلاش برای پایان دادن به حضور فلسطینیان، نابودی راهکار تشکیل دو کشوری، نهادینه‌ سازی اشغالگری و شهرک‌سازی، نقض قطعنامه‌های شورای امنیت از جمله قطعنامه ۲۳۳۴ پرداخت و گفت که این امور خطر بزرگی برای آینده منطقه و ثبات آن است.

ابوهولی همچنین عنوان داشت: ماه سپتامبر آینده شاهد چندین نشست خواهیم بود که با نشست کشورهای حامی مالی آنروا در سطح وزراء در نیویورک آغاز خواهد شد.

 

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)

Parameter:420754!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)