|
|
کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین
0.0 (0)
یک تحلیل گر فلسطینی پیش بینی کرد
[1398/05/05]

سرنوشت «رون آراد» در انتظار نظامیان اسیر صهیونیستی در غزه  

یک تحلیل گر فلسطینی پیش بینی کرد

سرنوشت «رون آراد» در انتظار نظامیان اسیر صهیونیستی در غزه

شنبه 05 مرداد 1398

عدنان ابوعامر در مطلبی نوشت: رفتاری که اسرائیلی ها در خصوص پرونده خلبان «رون آراد» انجام دادند گزینه مناسبی برای برخورد با پرونده اسرای اسراییلی در نزد گروههای مقاومت فلسطینی در نوار غزه نیست.

به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا) وی در این مطلب که پایگاه آکا پی اس منتشر کرده نوشت: اگر رهبری اسراییل در بحث مربوط به پرونده نظامیان اسیر در نزد گروههای مقاومت فلسطینی در نوار غزه جدی است و تمایل دارد آن را به حرکت در آورد باید بهای طبیعی ان را از طریق یک مسیر روشنی که قبلا منتج به نتیجه هم شده است بپردازد و گرنه این پرونده هم به فراموشی سپرده خواهد شد و به طور نهایی بسته اعلام می شود ما در قضیه رون‌اراد تجربه و عبرت گرفتیم . هیچ تضمینی وجود ندارد چنانچه رهبران اسراییل فرصت را از دست بدهند این پرونده همچنان باز بماند.

ابوعامر نوشت: جملات بالا بخشی از بیانیه بسیار روشن و سرنوشت ساز گردانهای عزالدین قسام درباره پرونده نظامیان اسیر اسراییلی در غزه است با علم به اینکه خانواده هادار گولدین یکی از نظامیان اسیر اسراییلی در هیچ یک از برنامه های نهادههای اسرایلیی بهمناسبت سالگرد جنگ سال 2014 حاضر نشد چون گفته بود نمی تواند در برنامه های بنشیند که نخست وزیر برای پنجمین بار می خواهد وعده آزادی پسرش را بدهد بدون آنکه این وعده ها را عملی کند.

وی به سه موضوع وعده های دولت، نگاه جامعه به اینکه ارتش ما ملت است و همچنین رسانه ها به عنوان ابزار افکار عمومی برای اعمال فشار جهت به جریان انداختن پرونده نظامیان اسیر صهیونیستی اشاره کرد و در پایان نوشت: این موارد طرف اسراییلی را مجبور کرده است تا مدیریت پرونده را از سطح رسانه ها و خطابه ها خارج کند.

 رون آراد خلبان مفقودشده نیروی هوایی ارتش رژیم صهیونیستی است. ماموریت وی در یک عملیات هوایی به تاریخ ۱۶ اکتبر ۱۹۸۶ میلادی و در جریان جنگ داخلی لبنان، در صدد انهدام اهداف نظامی سازمان آزادی‌بخش فلسطین در نزدیکی شهر صیدا در جنوب لبنان بود. در این عملیات هوایی، به دلیل هدف قرار گرفتن هواپیمای وی، جنگنده در هوا منهدم شد، اما وی و خلبان هواپیما توانستند به وسیله چتر نجات، جان سالم بدر ببرند.

نهایتاً نبیه بری، رهبر سازمان امل در زمان جنگ داخلی لبنان مدعی شد که رون آراد زنده و در دست گروه وی است. ولی اخباری که بعدها منتشر شد از مرگ وی خبر داده اند.

از سو یدگر گروههای مقاومت فلسطینی در جنگ سال 2014 اسراییل علیه آنان که به جنگ 51 روزه مشهور شد 4 نظامی صهیونیستی را اسیر کردند  که هنوز از سرنوشت آنها خبری در دست نیست. گروههای مقاومت خواستار ازادی تعدادی از فلسطینی ها در قبال ازادی این افراد هستند که اسراییل هنوز نپذیرفته است.

 

خبرگزاری قدس (قدسنا)

Parameter:422384!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)