|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
آثار شکست نشست بحرین
[1398/04/19]

سعودی ها اتباع فلسطینی را تحت فشار قرار می دهند  

آثار شکست نشست بحرین

سعودی ها اتباع فلسطینی را تحت فشار قرار می دهند

سه شنبه 18 تیر 1398

تهران-ایرنا- حساب کاربری مخالفان خاندان سعودی گزارش داد که مقامات ریاض پس از نشست بحرین که با هدف زمینه سازی برای اجرای پروژه معامله قرن اخیرا در منامه برگزار اما با شکست مواجه شد ، اقدام به بازداشت و تحت فشار قرار دادن اتباع فلسطینی با هدف کاستن از آثار این ناکامی کرده اند.

به نوشته پایگاه خبری الخلیج الجدید, حساب توییتری منتقد خاندان سعودی موسوم به "معتلقی الرأی" افشا کرد که دوهفته پس از نشست اقتصادی منامه که در قالب طرح موسوم به معامله قرن آمریکا برای صلح میان فلسطین و اسرائیل در منامه پایتخت بحرین برگزار شد, مقام‌های سعودی اقدام به بازداشت شماری از اتباع فلسطین مقیم در خاک عربستان کرده اند.

"سعید بن ناصر الغامدی" مخالف عربستانی ساکن خارج این کشور گزارش داد که مقام‌های سعودی در بازداشت‌های جدید شماری از اتباع فلسطینی را به اتهام حمایت از جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) و اهتمام به مساله قدس بازداشت کرده اند.

وی افزود: برخی از فلسطینی‌ها که با این اتهام‌ها روبرو هستند از سفر به خارج منع، حساب‌های بانکی آنها مسدود شده و مؤسسات آنان مصادره شده است.

مخالفان سعودی اعلام کردند که حمله سعودی‌ها به اتباع فلسطینی درست دو هفته پس از نشست منامه با نظارت آمریکا که در آن نمایندگان دولت سعودی و برخی کشورهای عربی از جمله کشورهای حاشیه خلیج فارس شرکت داشتند و نیز درز اخباری درباره امکان پرداخته شدن به مساله آوارگان فلسطینی در بخش سیاسی معامله قرن صورت می گیرد.

همچنین آنها معتقدند که طرح آمریکایی معامله قرن فلسطینی ها را مجبور به عقب نشینی از حقوق خود در برابر اسرائیل در پرونده قدس، پرونده آوارگان فلسطینی و مرزهای ۱۹۶۷ در مقابل وعده های مالی و پروژه های اقتصادی و سرمایه گذاری ها در مناطق فلسطینی کرده است.

نشست منامه ۲۵و ۲۶ ژوئن (۴و ۵ تیر ماه) با حضور مقام های آمریکایی از جمله جرد کوشنر داماد و مشاور ترامپ و بدون حضور نمایندگانی از فلسطین برگزار شد.

عملیات صلح میان فلسطین و اسرائیل به دلیل متوقف نشدن شهرک سازی ها از سوی رژیم صهیونیستی و نپذیرفتن مرزهای ۱۹۶۷ بعنوان مرزهای کشور فلسطینی از سوی این رژیم از سال ۲۰۱۴ متوقف شده است.

تشکیلات خودگردان فلسطین از تاریخ اعلام قدس بعنوان پایتخت اسرائیل از سوی آمریکا و انتقال سفارت خود به این شهر با واشنگتن روابط خود را به تعلیق در آورده است.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:419772!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)