|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/05/26]

سفیر تام الاختیار یمن در ایران تعیین شد  

سفیر تام الاختیار یمن در ایران تعیین شد

۲۶ مرداد ۱۳۹۸

تهران - ایرنا - دولت نجات ملی یمن «ابراهیم محمد محمد الدیلمی» را به عنوان سفیر فوق العاده و تام الاختیار خود در ایران تعیین کرد.

به گزارش شنبه شب شبکه خبری المسیره ،محمد عبدالسلام رئیس هیات مذاکره کننده دولت نجات ملی یمن برای الدیلمی، آرزوی موفقیت کرده است.

این اقدام همچنین، در چارچوب سیاست های شورای عالی سیاسی و دولت نجات ملی یمن ارزیابی شده است.

رهبر جنبش انصار الله یمن امروز در سخنانی بر از سرگیری روابط رسمی و دیپلماتیک با ایران تاکید کرد.
عبدالملک الحوثی گفت: ائتلاف دشمن با همه امکاناتش می کوشد که روابط یمن را با محیط اطراف و ملت های عربی قطع کند. تنها کشوری که به صراحت و کاملا آشکار با یمن ابراز همبستگی کرد، کشور ایران است.
الحوثی تاکید کرد: به نفع ملت یمن است که توافقات امضا شده اش با ایران را اجرا کند. این توافقات قبل از انقلاب به 70 توافق رسید.
وی خاطرنشان کرد: روابط ما با ایران بهتر از گذشته خواهد شد. زیرا این روابط مبتنی بر مسائل مشترک و در راس آن حمایت از آرمان فلسطین است. ایران در تعامل محترمانه با ما و در کمک به فلسطین و مقاومت یک الگو است.
رهبر انصار الله یمن تاکید کرد: ما با ایران در مخالفت با هیمنه آمریکا و یاری آرمان فلسطین و دشمنی با اسرائیل هم عقیده و همراه هستیم. برخی طرف ها در منطقه به دنبال عادی سازی روابط با اسرائیل و تفرقه افکنی و ایجاد درگیری های طائفه ای هستند. همچنین برخی کشورها با حمایت از تروریست ها در پی نابودی کیان امت اسلامی از داخل بودند مانند اتفاقاتی که در سوریه و عراق و یمن رخ داده است.
الحوثی گفت: ما حاضریم با همه کشورهای منطقه بر اساس احترام متقابل رابطه داشته باشیم.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:425936!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)