|
|
کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
مقامهای اسرائیلی فاش کردند:
[1398/06/10]

سناریوی کوچ اجباری فلسطینیان ساکن غزه/تسهیلات فرودگاه نقب برای انتقال فلسطینیان!  

مقامهای اسرائیلی فاش کردند:

سناریوی کوچ اجباری فلسطینیان ساکن غزه/تسهیلات فرودگاه نقب برای انتقال فلسطینیان!

یکشنبه 10 شهریور 1398

کارشناسان اسرائیلی بر این باورند که طرح اسرائیل درخصوص مهاجرت دادن ساکنان نوار غزه خوب است اما اجرای آن توسط اسرائیل به شکست می انجامد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری قدس(قدسنا) به نقل از پایگاه خبری عربی 21، کارشناسان اسرائیلی بر این باورند که طرح اسرائیل درخصوص مهاجرت دادن ساکنان نوار غزه خوب است اما اجرای آن توسط اسرائیل شکست می انجامد برای اینکه این موضوع نیازمند هماهنگی و همکاری با کشورهای دیگر است. علی رغم اینکه راهکار اصولی برای شرایط نامناسب غزه، ایجاد مکانی بهتر در آینده است.

"شالوم یروشالیمی" نویسنده صهیونیست طی مقاله ای در این خصوص بیان کرد: تیترهای اخبار طی روزهای گذشته گویای حمایت بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل از ایده مهاجرت داده فلسطینیان از غزه است به طوری که شرایط فرودگاه النقب برای ارائه خدمات به مهاجران فلسطینی آماده شده است. اما نهایتا این ایده با این روش، سریعا به شکست خواهد انجامید چون حقیقتا نمی توان فلسطینیان را از غزه گرفت و از آنجا جدا کرد و از طریق هواپیما به اروپا و کشورهای خاورمیانه فرستاد.

این نویسنده صهیونیست در ادامه مقاله خود اشاره کرد: این سناریو جدی نیست. من شک دارم که کابینه اسرائیلی این طرح را با این کیفیت پایین طی پنج جلسه طولانی مورد بررسی قرار داه باشند. برای اینکه این مسئله به این راحتی انجام نمی پذیرد. بلکه برای گذر از مصر که کنترل گذرگاه رفح را در دست دارد، بایستی با کشورهای بزرگی چون امریکا، روسیه، اتحادیه اروپا  همکاری و هماهنگی صورت گیرد.

در همین راستا، "کارنی الداد" دیگر نویسنده صهیونیست طی مقاله ای به این موضوع پرداخت و گفت: عناوین و تیترهای اخیر روزنامه های اسرائیل از تصمیم اسرائیل برای مهاجرت داده ساکنان غزه و آمادگی در این زمینه، ایده رحبعام زئیوی، وزیر اسرائیلی در دهه هفتاد را در ذهن تداعی می کند که طرح مهاجرت داوطلبانه را مطرح کرده بود. و همینطور "مئیر کهانا" خاخام اسرائیلی که او نیز ایده مهاجرت فلسطینیان را اعلام کرده بود. حال اسرائیل ایده ای را که سالهای طولانی از طرح آن گذشته و به دست فراموشی شده، مجددا  مطرح می کند و سعی در اجرایی کردن آن دارد.

این نویسنده صهیونیست با تاکید براینکه این ایده اسرائیل جدید نبوده و جزئی از راه حل سیاسی نیز نیست عنوان کرد: اسرائیل در این راستا به تعدادی از کشورهای غربی روی آورد تا بتوانند فلسطینیان را در داخل مرزهای خود  جای دهند اما همگی این کشورها نپذیرفتند . به همین دلیل اسرائیل به سمت کشورهای عربی رفت اما آنها نیز قبول نکردند برای اینکه در درگیری و رنج های فلسطینیان در کنارشان ایستاده اند.

الداد در پایان مقاله خود توضیح داد: کشورهای غربی به اندازه کافی با مشکل مهاجران سوری و افریقایی که برای بهبود شرایط زندگی و رهایی از مرگ به این کشورها مهاجرت کرده اند مواجهند. ازاین رو نمی خواهند درد و رنج آنها را بیشتر کنند برای اینکه خود این مهاجران به یک بار اقتصادی، اجتماعی و دینی و فرهنگی به کشورهایی که آنها را پذیرفته اند تبدیل شده اند. در اینجا این سوال مطرح می شود که در چنین شرایطی چه عاملی موجب می شود آنها، پناهندگان فلسطینی را که بخشی از طرح جدید اسرائیل است قبول کنند؟ 

 

خبرگزاری قدس (قدسنا)

Parameter:427993!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)