|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/06/25]

سوریه: اقدامات "نیروهای سوریه دموکراتیک" همگام با طرح‌های آمریکا و اسرائیل است  

سوریه: اقدامات "نیروهای سوریه دموکراتیک" همگام با طرح‌های آمریکا و اسرائیل است

دوشنبه 25 شهریور 1398

وزارت خارجه سوریه اعلام کرد که هدف از اقدامات نیروهای سوریه دموکراتیک (قسد) در حق شهروندان این کشور تحمیل واقعیت جدیدی است که با طرح‌های آمریکا و اسرائیل همسو و در خدمت آنها است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رسمی سویریه "سانا"، وزارت خارجه سوریه در دونامه به دبیرکل سازمان ملل و  رئیس شورای امنیت گفت: شبه‌نظامیان تروریستی جدایی طلب موسوم به "نیروهای سوریه دموکراتیک" به اقدامات تروریستی، جنایتکارانه و سرکوب‌گرایانه علیه شهروندان سوری در استان‌های الحسکة، الرقة، دیرالزور و حلب با حمایت نظامی، لجستیک، مالی و سیاسی آمریکا و حمایت نیروهای ائتلاف بین‌المللی ضد داعش تحت امر واشنگتن ادامه می‌دهند.

این وزارتخانه همچنین اعلام کرد: این اقدامات نیروهای سوریه دموکراتیک همسو با طرح‌هایی است که برخی کشورهای مزدور از جمله آمریکا و همچنین مقامات رژیم صهیونیستی برای منطقه ترسیم می‌کنند، در حالی که قطعنامه‌های شورای امنیت همواره بر تمامیت ارضی، وحدت ملت سوریه، حاکمیت، استقلال، تاریخ، تمدن و ارزش آن تاکید دارد و پروژه های جدایی‌طلب را رد می‌کند و به وحدت ملت و تمامیت ارضی سوریه پایبند است.

وزارت خارجه سوریه همچنین اعلام کرد: شبه نظامیان سوریه دموکراتیک به مشارکت در ارتکاب جنایت‌های  ائتلاف بین‌المللی علیه ملت سوریه اکتفا نکرده بلکه به مرحله جدیدی منتقل شده‌اند که شامل ربودن، شکنجه، قتل و بیرون کردن غیرنظامیان از منازلشان است و علاوه‌ بر این اقدامات آنها دارایی ملت سوریه را به سرقت می‌برند. هدف این نیروها از این اقدامات تحمیل واقعیت جدیدی است که در خدمت منافع طرح‌های آمریکایی و اسرائیلی برای منطقه و طولانی کردن مدت زمان جنگ تروریستی علیه سوریه است.

این وزارتخانه اعلام کرد: دولت سوریه با کمک کشورهای دوست و همپیمانانش بر بازپس‌گیری هر وجب از خاک سوریه و آزادسازی آن از تروریسم، بازسازی آنچه که تروریست‌ها ویران کرده‌اند، تاکید دارد و این مسئله از اراضی‌ که تحت تصرف نیروهای نیروهای سوریه دموکرات است، مستثنی نیست و ملت سوریه اجازه سرقت دارایی‌ها و از بین بردن تمامیت ارضی و دستاوردهای تمدنی خود را نخواهد داد.

نیروهای سوریه دموکراتیک بارها از دمشق خواسته‌اند که دولت خودمختاری که در مناطق تحت سیطره‌شان در شمال و شرق سوریه تاسیس کرده‌اند، به رسمیت بشناسد.

 

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)

Parameter:429887!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)