|
|
کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
گفتگوی اختصاصی قدسنا با وزیرسابق کارلبنان درباره اعتراض در اردوگاههای فلسطینی :
[1398/05/05]

سیاست دولت در محروم کردن آوارگان فلسطینی از کار نقطه سیاهی در تاریخ لبنان است  

گفتگوی اختصاصی قدسنا با وزیرسابق کارلبنان درباره اعتراض در اردوگاههای فلسطینی :

سیاست دولت در محروم کردن آوارگان فلسطینی از کار نقطه سیاهی در تاریخ لبنان است

شنبه 05 مرداد 1398

سیاست دولت لبنان در محروم کردن آوارگان فلسطینی از کار نقطه سیاهی در تاریخ این دولت است و می تواند به اقتصاد این کشور نیز آسیب برساند.

طراد حماده وزیر سابق کار و کشاورزی لبنان  با انتقاد شدید از طرح ساماندهی کارگران خارجی توسط وزارت کار لبنان  این تصمیم را یک نقطه سیاه در تاریخ لبنان دانست و گفت که آیا هدف از این طرح زندانی کردن فلسطینی ها یامهاجرت آنان است ؟

وی در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری قدس ( قدسنا) با بررسی ابعاد قانونی این طرح افزود : بطورکی  ماموریت وزارت کار ساماندهی نیروی کار خارجی براساس نیازهای بازار و نیز سیاست های متغیر دولتهاست. وی با اشاره به قانون 17561 لبنان که در سال 1964 صادر شد گفت : این قانون ، کارگران خارجی قبل از سال  1954 مقیم در لبنان و نیز متولد از مادر لبنانی یا دارای همسر لبنانی را استثناء کرده است .

وی ادامه داد : کارگران عرب مقیم در لبنان بویژه فلسطینی ها و سوری ها نقش تاثیرگذاری در بازار لبنان دارند.

دکتر طراد حماده افزود : سیاست دولت لبنان در محروم کردن آوارگان فلسطینی از کار نقطه سیاهی در تاریخ این دولت است و می تواند به اقتصاد این کشور نیز آسیب برساند. فلسطینی ها دارای توانمندی های زیادی هستند که بازار لبنان را متاثرکرده است .کشاورزی در جنوب و بقاع و تاسیس نخستین بانک ها در لبنان بهمراه تجربه های مهم از ویژگی حضور فلسطینی ها در بازار کار لبنان است.

وی با طرح این پرسش که اگر بخواهیم فلسطینی ها را از کار محروم کنیم چه راه حلی جایگزین داریم بیان داشت : دراین صورت یا باید فلسطینی ها را به زندان بیندازیم یا آنان را کوچ دهیم؟

 

خبرگزاری قدس (قدسنا)

Parameter:422383!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)