|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/06/23]

شرایط وخیم رهبران حماس در زندان‌های سعودی  

شرایط وخیم رهبران حماس در زندان‌های سعودی

 جمعه 22 شهریور 1398 

یک مقام فلسطینی از بدرفتاری دولت سعودی با رهبران بازداشت شده حماس خبر داد و گفت که شرایط جسمانی «محمد الخضری» از رهبران بازداشتی حماس بسیار وخیم است.

با گذشت پنج روز از صدور بیانیه جنبش حماس و اعتراض به بازداشت رهبران این گروه فلسطینی در عربستان سعودی، یکی از مقامات این جنبش از بد رفتاری با بازداشت شدگان خبر داد.

این مقام فلسطینی که خواستار عدم افشای نامش شده در گفت‌و‌گو با پایگاه خبری عربی۲۱، گفت که شرایط بازداشت شدگان بسیار وخیم است و دولت سعودی حساب‌های مالی آنها را بسته و خانواده‌هایشان نیز در شرایط مالی بدی به سر می‌برند.

او تأکید کرد که پیش از این این‌گونه مسائل از طریق میانجی حل می‌شد و در این مورد نیز حماس تا کنون تلاش کرده از طریق میانجی‌ها مسأله آزادی این افراد را حل و فصل کند اما دولت ریاض تا کنون هیچ یک از آنها را نپذیرفته است.

به گفته وی، دولت سعودی اصرار عجیب و خصمانه‌ای برای عدم حل و فصل موضوع بازداشتی‌ها دارد در حالی که خود می‌داند افرادی بازداشتی هیچ اقدام خلاف قانون یا خارج از اطلاع مقامات سعودی انجام نداده‌اند.

این مقام فلسطینی گفت که تنها فعالیت بازداشت شدگان در عربستان، جمع‌آوری کمک برای اسرای فلسطینی در بند رژیم صهیونیستی و فقرا بود.

او شرایط نگه‌داری «محمد الخضری» از رهبران سرشناس حماس را نیز وخیم اعلام کرد و گفت که مقامات سعودی با وی بدرفتاری می‌کنند. به گفته حماس دستگاه امنیتی عربستان روز چهارم آوریل سال جاری میلادی «محمد الخضری» را در شهر جده که حدود سه دهه مقیم این شهر بود؛ دستگیر کرده است.

جنبش حماس روز دوشنبه گذشته در بیانیه‌ای گفت که پنج ماه و نیم است که درباره این قضیه سکوت کرده تا شاید بتواند از طریق واسطه‌ها بازداشت شدگان را آزاد کند اما تمامی تلاش‌هایش ناموفق بوده و از این رو مجبور شده با صدور بیانیه‌ای درخواست خود را علنی کند.

روزنامه الاخبار لبنان نیز نوشته است که بازجویان سعودی در بازجویی‌های خود به اطلاعاتی که از رژیم صهیونیستی دریافت کرده‌اند؛ استناد می‌کنند. به گفته این روزنامه تعداد بازداشت شدگان بیش از ۶۰ نفر است.

 

العالم

Parameter:429463!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)