|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/04/18]

شرط واشنگتن برای بازگشایی دفتر سازمان آزادی‌بخش فلسطین  

شرط واشنگتن برای بازگشایی دفتر سازمان آزادی‌بخش فلسطین

دوشنبه 17 تیر 1398

فرستاده ویژه صلح آمریکا به خاورمیانه اعلام کرد که واشنگتن برای بازگشایی دفتر نمایندگی سازمان آزادی‌بخش فلسطین یک شرط دارد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، جیسون گرینبلات در گفتگو با روزنامه "الایام" اظهار داشت که در صورت بازگشت تشکیلات خودگردان فلسطین به میز مذاکرات سازش با رژیم صهیونیستی، می‌توان دفتر نمایندگی سازمان آزادی‌بخش در واشنگتن را دوباره بازگشایی کرد.

گرینبلات تصریح کرد که در صورت احیای روند مذاکرات سازش، می‌توانیم به توافقی برای بازگشایی دفتر سازمان آزادی‌بخش برسیم.

وی مدعی شد که واشنگتن به خاطر اینکه محمود عباس تهدید به مراجعه به دیوان کیفری بین‌المللی و شکایت از رژیم صهیونیستی کرده بود، دفتر نمایندگی سازمان آزادی‌بخش را تعطیل کرد.

این اظهارات در حالی بیان می‌شود که فلسطینیان پس از اقدامات خودسرانه آمریکا در مورد قدس اشغالی از جمله شناسایی این شهر بعنوان پایتخت رژیم صهیونیستی و انتقال سفارت خود به این شهر با واشنگتن قطع رابطه کردند.

از طرفی هم، آمریکا هرگونه کمک مالی به فلسطینیان از جمله آژانس امدادرسانی به آوارگان فلسطینی "آنروا را به طور کامل قطع کرد و همچنان به طور همه جانبه از رژیم صهیونیستی حمایت می‌کند و حتی هدف از طرح صلح ادعایی موسوم به معامله قرن نیز صرفا تامین خواسته‌های این رژیم است.

 

مرکز اطلاع رسانی فلسطین

Parameter:419567!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)