|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
شرکت کنندگان در نشست سازمان همکاری اسلامی:
[1398/06/25]

صلح و امنیت در منطقه جز با پایان اشغالگری صهیونیستها محقق نمی شود  

شرکت کنندگان در نشست سازمان همکاری اسلامی:

صلح و امنیت در منطقه جز با پایان اشغالگری صهیونیستها محقق نمی شود

دوشنبه 25 شهریور 1398

شرکت کنندگان در نشست سازمان همکاری اسلامی بر ضرورت مقابله با سخنان اخیر نخست وزیر رژیم صهیونیستی در خصوص الحاق بخش هایی از کرانه باختری به اراضی اشغالی تاکید کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، شرکت کنندگان در نشست سازمان همکاری اسلامی بر ضرورت مقابله با سخنان اخیر بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در خصوص الحاق بخش هایی از کرانه باختری به اراضی اشغالی تاکید کردند.

سازمان همکاری اسلامی هم چنین خواهان اقدام شورای امنیت، سازمان ملل، دادگاه‌های بین‌المللی و دیگر نهادها در برابر سیاست‌های توسعه‌طلبانه و استعمارگرانه رژیم صهیونیستی شد.

در این نشست بار دیگر بر مرکزیت مساله فلسطین و قدس شریف تاکید شد.

کشورهای اسلامی وعده نتانیاهو برای اشغال بخش‌هایی از کرانه باختری رود اردن را اقدامی خطرناک و تعدی آشکار به حقوق تاریخی و قانونی ملت فلسطین و نقض صریح قوانین و قطعنامه‌های سازمان ملل دانستند.

سازمان همکاری اسلامی مسئولیت تبعات و پیامدهای این تصمیم را متوجه رژیم صهیونیستی دانست.

این سازمان از تمامی کشورهای اسلامی خواست در نشست آتی مجمع عمومی سازمان ملل بر مساله فلسطین و تجاوزات رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین تمرکز کنند.

کشورهای اسلامی عنوان کردند که صلح و امنیت به عنوان یک گزینه استراتژیک در منطقه، جز با پایان اشغالگری رژیم صهیونیستی محقق نخواهد شد.

 

خبرگزاری مهر

Parameter:429864!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)