|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/04/30]

صهیونیست ها ۲۶۰۰ فلسطینی را در نیمه نخست امسال بازداشت کردند  

صهیونیست ها ۲۶۰۰ فلسطینی را در نیمه نخست امسال بازداشت کردند

شنبه 29 تیر 1398

تهران – ایرنا – پژوهشکده امور اسرای فلسطین تاکید کرد: موج یورش ها و بازداشت فلسطینیان از سوی صهیونیست ها در نیمه نخست سال جاری میلادی افزایش قابل توجهی داشته به حدی که تاکنون 2 هزارو 600 فلسطینی از سوی نظامیان و نیروهای امنیتی رژیم صهیونیستی بازداشت شده اند.

"ریاض الاشقر" پژوهشگر و مسئول رسانه‌ای این مرکز امروز (شنبه) در گفت وگو با خبرنگار ایرنا تصریح کرد: شمار بازداشتی‌ها بر اثر یورش به منازل فلسطینیان در قدس اشغالی یک سوم میزان کل بازداشتی‌ها در اراضی اشغالی است.
وی افزود: در مجموع بیش از ۲۶۰۰ نفر در طول شش ماه نخست سال جاری میلادی، دستگیر شده اند که ۹۰۰ تن از این افراد فقط در قدس اشغالی بازداشت شدند.
الاشقر تاکید کرد: شمار زیاد بازداشتی‌ها در قدس اشغالی نشاان می‌دهد که صهیونیست‌ها به دنبال هدف گرفتن فلسطینی‌های اهل قدس اشغالی هستند تا اینکه آنان را از دفاع و حمایت از قدس و مقدسات مسلمانان بازدارند.
پژوهشگر مرکز امروز اسرای فلسطین تاکید کرد: بیشترین بازداشت‌ها در ماه فوریه سال جاری (دی ماه ۹۷) و در قدس اشغالی رخ داد و اهالی این منطقه با یورش‌های وحشیانه از جانب صهیونیست‌ها مواجه شدند.
اوج این بازداشت‌ها همزمان با بازگشایی «باب الرحمه» بر روی نمازگران فلسطینی انجام شد و شمار زیادی از نمازگزاران و رهبران دینی از جمله شیخ عبدالعظیم سهلب رئیس شورای اوقاف و شیخ نجح بکیرات معاون مدیر کل شورایی اوقاف در این میان دستگیر شدند.
وی افزود: شمار زیادی از بازداشتی‌ها را کودکان و نوجوانان زیر ۱۸ سال فلسطینی تشکیل می‌دهند که آمارها نشان می‌دهد بیش از ۳۰۰ تن از این نوجوانان از سوی مأموران رژیم اشغالگر بازداشت شده اند.
به گفته وی، ۴۳ زن و دختر فلسطینی هم در همین موج اخیر بازداشت‌ها روانه زندان‌های رژیم صهیونیستی شدند و شماری از آنان در قبال حبس خانگی و دوری از مسجدالاقصی آزاد شدند.
طبق آخرین آمارهای رسمی از نهادهای فلسطینی بیش از ۶۰۰۰ زندانی فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی به سرمی برند و شمار زیادی از این افراد مبارزانی هتسند که از سال ۱۹۴۸ در اسارت رژیم صهیونیستی هستند.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:421461!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)