|
|
کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/05/02]

صهیونیست ها 23 فلسطینی را در کرانه باختری بازداشت کردند  

صهیونیست ها 23 فلسطینی را در کرانه باختری بازداشت کردند

چهارشنبه 02 تیر 1398

 تهران – ایرنا- نظامیان صهیونیست صبح امروز (چهارشنبه) 23 فلسطینی را در استان های کرانه باختری دستگیر کردند.

به گزارش خبرگزاری فلسطینی "معا"، رسانه های صهیونیستی مدعی شده اند که این دستگیری ها به بهانه فعالیت های مدنی فلسطینی ها علیه رژیم صهیونیستی صورت گرفته است.

بر اساس اعلام مرکز امور اسیران فلسطینی، شمار فلسطینی‌های بازداشت شده، به حدود پنج هزار و ۷۰۰ تن رسیده است. به گزارش رسانه های خبری در میان بازداشت شدگان فلسطینی، ۲۳۰ کودک، ۴۸ زن، ۵۰۰ زندانی بدون اتهام و یکهزار و ۸۰۰ بیمار دیده می‌شود.

پایگاه خبری "فلسطین الیوم" نیز امروز (چهارشنبه) گزارش داد که نظامیان صهیونیست اقدام به تخریب خانه ای در روستای "عرعره" کرده اند و در این میان درگیری هایی میان فلسطینیان و نظامیان صهیونیست صورت گرفته است که منجر به بازداشت 3 فلسطینی و زخمی شدن چند تن دیگر شده است.

اشغالگران همچنین روز دوشنبه اقدام به تخریب منازل ده ها فلسطینی در روستای صورباهر واقع در جنوب شرق قدس کردند. رژیم صهیونیستی به بهانه نزدیکی ساختمان های مسکونی فلسطینی ها به دیوار "آپارتاید" و آنچه آنان مسائل امنیتی عنوان می کنند، منازل آنها را تخریب کرد. در حالی که ساختمان ها در محدوده تحت حکومت تشکیلات خودگردان فلسطین در قدس بوده است.

 اقدامات نظامیان صهیونیست در حالی صورت می گیرد که "بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر رژیم اشغال گر نیز دیشب (سه شنبه ) تهدید به عملیاتی نظامی در نوار غزه علیه جنبش مقاومت اسلامی (حماس) و جنبش جهاد اسلامی کرد.

 وی بی آنکه جزئیاتی در خصوص این عملیات ارائه دهد، مدعی شد این عملیات در نوع خود بی سابقه خواهد بود.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) نیز بامداد امروز (چهارشنبه) گزارش داد که سامانه های دفاعی این کشور حمله موشکی رژیم صهیونیستی به اطراف منطقه «تل الحاره» در شمال غرب استان درعا را دفع کرده اند.

رژیم صهیونیستی علاوه بر حملات خود در نوار غزه، تاکنون بارها مناطق مختلف سوریه را هدف حملات هوایی و موشکی قرار داده که در بسیاری از مواقع این حملات به وسیله سامانه دفاع موشکی ارتش سوریه دفع شده است.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:422157!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)