|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/04/18]

طرح تل آویو برای راه آهن اسرائیل تا خلیج فارس در نشست امارات  

طرح تل آویو برای راه آهن اسرائیل تا خلیج فارس در نشست امارات

 دوشنبه 17 تیر 1398

وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی در سفر خود به پایتخت امارات طرح راه آهن از اسراییل تا خیلج فارس را ارائه داده است.

بنابر گزارش اسپوتنیک به نقل از سایت لبنانی النشره، وزارت امور خارجه اسرائیل طرح خود در زمینه اتصال خط ره آهن خود به کشورهای جنوب خلیج فارس را ارائه کرده است.

"یسرائیل کاتس" وزیر خارجه اسرائیل در سفر اخیر خود به ابوظبی برای شرکت در یک نشست بین المللی، از این طرح رونمایی کرده است.

طبق طرح ارائه شده، کشورهای عربستان سعودی و دیگر کشورهای جنوب خلیج فارس یعنی کویت، قطر، بحرین، عمان و امارات با استفاده از خط آهن به اردن و سپس بندر حیفا اسرائیل ( در ساحل دریای مدیترانه) با راه آهن وصل می شوند.

وزارت خارجه رژیم صهیونیستی اعلام کرده که این طرح براساس مسیرهای تجاری قدیمی طراحی شده که نسبت مسیرهای تجاری فعلی، کوتاه تر، ارزان تر و امن تر است.

وزیر خارجه اسرائیل گفته، از اینکه برای نمایندگی منافع اسرائیل با کشورهای جنوب خلیج فارس در ابوظبی هستم بسیار خوشحالم و مدعی شده که پیشرفت قابل ملاحظه ای در روابط میان اسرائیل و کشورهای جنوب خلیج فارس وجود دارد.

پیش از این 6 کشور جنوب خلیج فارس شامل کویت، عربستان سعودی، بحرین، قطر، امارات و عمان، طرحی را برای ایجاد خط راه آهن مشترک اعلام کرده بودند اما تاکنون زمانبندی اجرای آن مشخص نشده است.

 

العالم

Parameter:419516!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)