|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/05/09]

طرح رژیم صهیونیستی برای ساخت ۶ هزار واحد مسکونی در کرانه باختری  

طرح رژیم صهیونیستی برای ساخت ۶ هزار واحد مسکونی در کرانه باختری

چهارشنبه 09 مرداد 1398

تهران-ایرنا- منابع فلسطینی گزارش دادند که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژِیم صهیونیستی قصد دارد ۶ هزار واحد مسکونی در قالب یک شهرک جدید در کرانه باختری احداث کند.

به گزارش پایگاه فلسطین الیوم، روزنامه صهیونیستی هاآرتص در این باره نوشت که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژِیم صهیونیستی در طرح خود قصد دارد تا  ۷۰۰ واحد مسکونی برای فلسطینی ها در مقابل ۶ هزار واحد برای شهرک نشیان صهیونیست در کرانه باختری احداث کند.

شبکه خبری صهیونیستی "کان" افشا کرد که نتانیاهو این طرح را به کابینه امنیتی این رژیم در روزهای گذشته ارایه کرده است. این طرح قرار است در منطقه موسوم به منطقه "c" انجم شود که شامل ۶۰ درصد از اراضی کرانه باختری است.

ارایه این طرح برای بررسی درحالی است که در روزهای آتی جرد کوشنر داماد و مشاور دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا و مسئول پرونده معامله قرن به سرزمین های اشغالی سفر خواهد کرد.

منابع سیاسی اسرائیلی گزارش دادند که بررسی این طرح تحت فشارهای آمریکا صورت می گیرد.

هاآرتص گزارش کرد که کابینه رژیم صهیونیستی روز سه شنبه با این طرح موافقت کرده است.

رژیم صهیونیستی از زمان اشغال کرانه باختری در سال ۱۹۶۷ میلادی،شهرک سازی ها و حتی منازل فلسطینی ها را در منطقه ای که ۶۰ درصد کرانه باختری را در بر می گیرد، تحت کنترل گرفته است. شهرک سازی ها یکی از

طرح های این رژیم برای زیر سلطه گرفتن اراضی فلسطینی و اشغال آن  و تغییر ساختار جمعیتی آن است.

شهرک هایی که بیش از ۶۰ درصد یعنی حدود ۳۶۰ هزار هکتار از کرانه باختری را تشکیل می دهند در منطقه ای به نام منطقه C طبقه بندی شده اند و رژیم صهیونیستی قصد دارد تحت هر گونه طرح شهرک سازی،این منطقه را برای خود حفظ کند.

آمار سازمان ملل متحد نشان می دهد که حدود ۲۹۸ هزار فلسطینی در منطقه C زندگی می کنند همچنین ۳۴۱ هزار صهیونیست در ۱۲۳ شهرک  ساکن هستند.کمتر از یک در صد منطقه c برای توسعه فلسطینی ها در نظر گرفته شده است در حالی که ۷۰ در صد این منطقه در تسلط شهرک نشین های یهودی قرار دارد.

ادامه ساخت شهرک ها و خانه های صهیونیست نشین از مهمترین موانع به نتیجه نرسیدن گفتگوها برای حل نزاع فلسطینی و اسرائیلی است.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

مرکز اطلاع رسانی فلسطین

خبرگزاری مهر

Parameter:423421!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)