|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/06/04]

عبدالمهدی: عملیات «اراده پیروزی» رابطه بین حشدالشعبی و نیروهای امنیتی را تقویت می‌کند  

عبدالمهدی: عملیات «اراده پیروزی» رابطه بین حشدالشعبی و نیروهای امنیتی را تقویت می‌کند

یکشنبه 03 شهریور 1398

نخست‌وزیر عراق با اشاره به اهمیت عملیات «اراده پیروزی» در همگرایی بین نیروهای نظامی و امنیتی عراق، تصریح کرد این عملیات باعث افزایش هماهنگی بین آنان خواهد شد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «عادل عبدالمهدی» نخست وزیر عراق اعلام کرد که تسلط بر مناطق بیابانی الانبار در غرب عراق از نظر امنیتی، دشواری ندارد.

عبدالمهدی صبح امروز یکشنبه وارد استان الانبار شد تا بر سیر مرحله چهارم عملیات «اراده پیروزی» نظارت داشته باشد و نشست امنیتی را در این خصوص برگزار کرد.

شبکه خبری «الفرات» به نقل از نخست وزیر عراق گزارش داد که «عملیات اراده پیروزی، دو سال پس از پیروزی در برابر داعش، بسیار اهمیت دارد».

وی ادامه داد: «اهمیت این عملیات در تداوم و تقویت روابط بین نیروهای امنیتی و الحشد الشعبی و هماهنگی بین آنهاست؛ گذشته از هماهنگی بین نیروهای امنیتی و شهروندان که در واقع، سنگ بنای تمامی موفقیت‌های امنیتی است».

عبدالمهدی همچنین اعلام کرد، باید این عملیات تکرار شود تا «میزان آمادگی نیروهای ما در ارتش، پلیس، الحشد الشعبی و پیشمرگه مشخص شود و سطح آمادگی نیز حفظ گردد».

نخست وزیر عراق درباره وضعیت امنیتی استان الانبار هم خاطر نشان کرد که باید برای برقراری کامل امنیتی از تکنولوژی‌های مدرن استفاده کرد.

وی ضمن تشکر از تلاشهایی که برای موفقیت در این عملیات صورت گرفته، ابراز امیدواری کرد که این عملیات، با موفقیت به پایان برسد و به داعش اجازه داده نشود که مجددا سازماندهی شود.

سرلشکر «عبدالامیر رشید یارالله» فرمانده عملیات مشترک عراق شنبه (روز گذشته) با تأکید بر اینکه اهداف مرحله سوم عملیات «ارادة النصر» به طور کامل محقق شد، از آغاز مرحله چهارم این عملیات خبر داد.

به گفته وی در این عملیات تمامی بیابان وسیع الانبار و برخی مناطق مشخص شده دیگر، از بقایای تروریست‌های داعش پاکسازی خواهد شد. در این عملیات فرماندهی عملیات الجزیره، فرماندهی عملیات الانبار، نیروهای عشایر و فرماندهی الحشدالشعبی در استان الانبار و نیروهای پلیس مشارکت دارند.

 

خبرگزاری فارس

Parameter:427106!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)