|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/06/14]

عریقات: ترامپ در اجرای معامله قرن شکست می‌خورد  

عریقات: ترامپ در اجرای معامله قرن شکست می‌خورد

کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین بر شکست حتمی رئیس‌جمهور آمریکا در اجرای معامله قرن تاکید کرد.

۱۳ شهریور ۱۳۹۸

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رسانه‌های فلسطینی، "صائب عریقات" دبیر کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین گفت که دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا برای تعمیق درگیری‌ها در جهان عرب به منظور تحقق اهدافش تلاش می‌کند.

وی افزود: دولت ترامپ معتقد است که خواهد توانست بر اعراب برای دست برداشتن از قدس و فلسطین و آوارگان فشار وارد کند اما این توهمی بیش نیست.

عریقات اظهار داشت: دیپلماسی آمریکا فشارهای بی سابقه‌ای به دنیا وارد می‌کند تا قدس به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت شناخته شود.

دبیر کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین تصریح کرد که تصمیمات نشست‌های سران عرب در اردن، بغداد و قاهره بر قطع روابط دیپلماتیک و اقتصادی با هر کشوری که قدس را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت بشناسد تاکید کرده است و ما خواستار اجرای این تصمیمات درباره قدس هستیم.

طرح موسوم به «معامله قرن» که از سوی آمریکا برای پایان دادن به منازعه بین فلسطینیان و صهیونیست‌ها مطرح شده، به‌دنبال حذف همیشگی بازگشت آوارگان فلسطینی (مطابق آمار 6 میلیون) به سرزمین خود و اسکان آن‌ها در «وطن جایگزین» است. به‌رسمیت شناختن قدس به‌عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی از سوی رئیس جمهوری آمریکا و انتقال سفارت این کشور از تل‌آویو به شهر قدس در این راستا انجام شده است.

انتهای پیام/

 

 

خبرگزاری تسنیم

Parameter:428663!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)