|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
در پاسخ به معاون ترامپ؛
[1398/04/18]

عریقات: مردم فلسطین قربانی اشغالگری و ظلم هستند  

در پاسخ به معاون ترامپ؛

عریقات: مردم فلسطین قربانی اشغالگری و ظلم هستند

سه شنبه 18 تیر 1398

تهران – ایرنا – «صائب عریقات» دبیر کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین دوشنبه شب در واکنش به اظهارات "مایک پنس" معاون رئیس جمهوری آمریکا در نشست «اتحاد مسیحیان برای اسرائیل»، گفت: مردم فلسطین قربانی اشغالگری و ظلم هستند.

به گزارش پایگاه خبری معا فلسطین، عریقات گفت: اگر آنها می گویند اشغالگری و جنایت جنگی اسرائیل ارزش ها و آرمان های آنها را نمایندگی می کند، نام واقعی آن ستمگری، بی عدالتی و فقدان انسانیت است.

پنس در نشست «اتحاد مسیحیان برای اسرائیل» گفته بود: آمریکا در کنار اسرائیل ایستاده است، ارزش های آنها ارزش های ما و مبارزه آنها مبارزه ما است. ما در کنار اسرائیل می ایستیم، زیرا که ما در کنار حق علیه ناحق و در کنار خیر علیه شر و در کنار آزادی علیه ستمگران می ایستیم.

دبیر کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین با اشاره به نام نشستی که پنس در آن سخنرانی کرد، گفت: اتحاد مسیحیان برای اسرائیل آیا به این معنا است آنها علیه حقوق انسانی مسیحیان و مسلمانان فلسطین متحد می شوند؟ اتحاد با اسرائیلی ها برای تخریب منازل، اخراج مردم، محاصره، مصادره اراضی و کشتار غیر نظامیان. این حضرت مسیح علیه السلامی که ما آن را می شناسیم نیست.

مایک پنس روز دوشنبه در نشست "اتحاد مسیحیان برای اسرائیل" که در واشنگتن برگزار شد، افزود: ترامپ در سال گذشته کاری کرد که هیچ رئیس جمهوری دیگری جرات انجام آن را نداشت و سفارت آمریکا را به قدس منتقل کرد.

وی ادامه داد: همه دنیا با این تصمیم آمریکا مخالف بودند اما رئیس جمهوری آمریکا به عهد خود وفادار مانده است و سفارت ما را به این شهر انتقال داد.

معاون اول رئیس جمهوری آمریکا اضافه کرد: پس از ۵۲ سال، آمریکا به طور رسمی حاکمیت اسرائیل را بر بلندی های جولان به رسمیت شناخت.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:419551!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)