|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/05/01]

عفو بین الملل: تخریب منازل فلسطینی‌ها توسط اسرائیل، جنایت جنگی است  

عفو بین الملل: تخریب منازل فلسطینی‌ها توسط اسرائیل، جنایت جنگی است

دوشنبه  31  تیر  1398

تهران- ایرنا- سازمان عفو بین الملل روز دوشنبه در بیانیه‌ای تخریب منازل فلسطینی‌ها در شهرک "صور باهر" در منطقه "وادی الحمص در جنوب شرق "قدس" را نقض آشکار حقوق بشر خواند و اعلام کرد: اسرائیل با این کار مرتکب جنایت جنگی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری "النشرة" لبنان، سازمان عفو بین الملل تخریب منازل فلسطینی را رویکرد سازمان یافته رژیم اشغالگر قدس برای کوچ اجباری فلسطینی‌ها از سرزمین‌های اشغالی دانسته است.

در ادامه این بیانیه آمده است: استدلال اسرائیل برای تخریب این منازل، منطبق بر تحقیقات و بررسی‌های دقیق نیست. دولت تل آویو بیش از دهها سال است که اقدامات خشونت آمیز و نامناسب را به نام امنیت، در پیش گرفته است تا سلطه خود را بر اراضی فلسطینی بگستراند و دست به کوچاندن فلسطینی‌ها از مناطقی بزند که اسرائیل، آن را راهبردی می‌داند.

این سازمان حقوق بشری ادامه داد: اسرائیل علاوه بر کوچ اجباری جوامع فلسطینی، دهها هزار منازل را نیز به صورت غیر قانونی تخریب کرده است.

در ادامه این بیانیه آمده است: "اسرائیل به جای تخریب منازل فلسطینی‌ها، باید بخش‌هایی از دیوار (حائل) داخل اراضی اشغالی فلسطین را را ویران کند که نقض قوانین بین المللی است.

عفو بین الملل در پایان از کشورها خواست که برای اجرای تعهدات اسرائیل بر اساس قوانین حقوق بشر و ضمانت تل آویو برای حفاظت از فلسطینی‌های ساکن سرزمین‌های اشغالی، مقام‌های اسرائیلی زیر فشار قرار گیرند.

اقدامات ضد بشری صهیونیستی از صبح دوشنبه با تخریب چندین منزل مسکونی در منطقه وادی الحمص در جنوب شرق قدس بار دیگر شدت گرفته است؛ این اقدامات که نقض آشکار قطعنامه‌های سازمان ملل متحد و قوانین جهانی است، تاکنون با واکنش‌های شدید منطقه‌ای و بین المللی رو به رو بوده است.

در همین راستا، اتحادیه اروپا و فرانسه به صورت جداگانه روز دوشنبه با غیرقانونی خواندن سیاست شهرک سازی صهیونیست‌ها، از تل آویو خواستند؛ تخریب منازل فلسطینیان را هرچه زودتر متوقف کند.

سازمان همکاری اسلامی، قطر، اردن و گروه‌های فلسطینی نیز این اقدام ضد فلسطینی را محکوم کردند.

سازمان آزادیبخش فلسطین (ساف) نیز این اقدام را محکوم کرد و خواستار جلسه اضطراری شورای امنیت سازمان ملل متحد برای بررسی زوایای این اقدام غیر انسانی شد.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

خبرگزاری مهر

Parameter:421935!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)