|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/06/04]

عون تجاوز پهپادی رژیم صهیونیستی به بیروت را نشانه نیات تجاوزکارانه آن خواند  

عون تجاوز پهپادی رژیم صهیونیستی به بیروت را نشانه نیات تجاوزکارانه آن خواند

یکشنبه 03 شهریور 1398

تهران – ایرنا – میشل عون رییس جمهوری لبنان با محکوم کردن تجاوز آشکار پهپادهای رژیم صهیونیستی به لبنان تاکید کرد: این تجاوز نیات تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی را برای برهم زدن ثبات منطقه بر ملا کرد.

رییس جمهوری لبنان که اظهاراتش روز یکشنبه در خبرگزاری رسمی لبنان منتشر شد با محکوم کردن نقض حاکمیت لبنان از سوی پهپادهای رژیم صهیونیستی افزود: این اقدام نقض آشکار قطعنامه ۱۷۰۱ شورای امنیت سازمان ملل متحد است و نشان می دهد که رژیم تل آویو با نیات تجاوزکارانه خود به دنبال تهدید امنیت و صلح در منطقه است.

قطعنامه ۱۷۰۱ در ۱۱ اوت  ۲۰۰۶ (مرداد ۸۵) برای پایان دادن به جنگ میان حزب‌ الله لبنان و اسراییل صادر شد.  
بر اساس قطعنامه شماره ۱۷۰۱ شورای امنیت سازمان ملل، اسراییل موظف است به تمامیت ارضی لبنان و حاکمیت و استقلال سیاسی آن در محدوده مرزهای بین‌المللی احترام بگذارد.  

"سعد الحریری" نخست وزیر لبنان نیز در واکنش به سقوط و انفجار دو پهپاد رژیم صهیونیستی در جنوب بیروت تصریح کرد: ما این اقدام را تجاوز آشکار به حاکمیت لبنان و نقض آشکار قطعنامه ۱۷۰۱ می دانیم.

الحریری با اشاره به اینکه پهپادهای رژیم صهیونیستی  هم چنان بر فراز بیروت و حومه آن در پرواز هستند، افزود: پس از مشورت با رییس جمهوری و رییس پارلمان گام های لازم بعدی را در واکنش به تجاوزهای رژیم صهوینیستی اتخاذ می کنیم.  
وی افزود: تجاوزات رژیم صهیونیستی تهدیدی برای ثبات منطقه و در راستای افزایش تنش انجام می شود.
الحریری در پایان تاکید کرد: دولت لبنان پیرامون این رویدادها مسئول است و اجازه نمی دهد کشور در جریان توطئه هایی قرار بگیرد که هدف آن ضرب زدن به ثبات و امنیت لبنان است.

"فواد مخزومی" نماینده پارلمان لبنان نیز در واکنش به این تجاوز گفت: تجاوز رژیم صهیونیستی به لبنان و حاکمیت ملی آن و ایجاد هراس در میان مردم باید با واکنش سریع شورای عالی دفاع و دعوت شورای امنیت برای تشکیل جلسه فوری مواجه شود.
دبیر کل حزب الله لبنان نیز قرار است عصر امروز با سخنرانی خود به این تجاوز رژیم صهیونیستی پاسخ دهد.
صبح امروز پس از انهدام موشک های رژیم صهیونیستی در آسمان دمشق پایتخت سوریه از سوی سامانه های پدافندی این کشور، یک پهپاد رژیم صهیونیستی در آسمان جنوب بیروت سقوط کرد و دیگری که از نوع انتحاری بود در نزدیکی ساختمان مرکز اطلاع رسانی حزب الله لبنان در بیروت منفجر شد.  

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:427115!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)