|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/04/29]

فراخوان یک گروه فلسطینی برای شکایت علیه حامیان عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی  

فراخوان یک گروه فلسطینی برای شکایت علیه حامیان عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی

شنبه  29  تیر  1398

بیروت- یک عضو ارشد جبهه دموکراتیک برای آزادی فلسطین طرح شکایت در اتحادیه عرب علیه کشورهای عربی که به دنبال عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی هستند را خواستار شد.

"محمود خلف" در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت، با طرح این شکایت باید از کشورهایی که به دنبال عادی سازی روابط با اسرائیل هستند خواست تا این روند را متوقف کنند.

وی دیدار اخیر وزیر خارجه بحرین با همتای صهیونیستی خود را در راستای عادی سازی آشکار روابط با اسرائیل برشمرده و به شدت آن را محکوم کرد.

خلف یادآور شد، نشست اقتصادی بحرین در چارچوب عادی سازی روابط با رژیم اشغالگر برگزار شد.

وی تصریح کرد، این دیدار اذعان به دیکته های آمریکا و نمونه زشتی برای عرب ها است چرا که عادی سازی روابط با رژیم اشغالگر به منزله ضربه زدن به فلسطین با خنجر سمی و به طور کلی غیرقابل قبول است.

به گفته خلف منافع ملت های عربی در رویارویی با کشورهایی است که به دنبال عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی هستند.

این مواضع پاسخی است به اقدامات اخیر برخی کشورهای عربی منطقه خلیج فارس از جمله عربستان، بحرین و امارات که روابط پنهان خود با رژیم صهیونیستی را علنی کرده اند.

"یسرائیل کاتس" وزیر خارجه رژیم صهیونیستی پنجشنبه گذشته اعلام کرد، با شیخ "خالد بن احمد ال خلیفه" همتای بحرینی خود در واشنگتن دیدار کرده است. این دیدار اولین مورد از نوع خود بین دو طرفی است که روابط دیپلماتیک رسمی ندارند.

وزیر بحرینی پیشتر در یک مصاحبه بی سابقه از سوی یک مسئول عرب در منطقه خلیج فارس به یک رسانه صهیونیستی گفت که اسراییل بخشی از میراث این منطقه تاریخی به شمار می آید و ملت یهود در بین ما جایگاه خود را دارند.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:421342!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)