|
|
کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/05/14]

فریاد نماینده فلسطینی الاصل بر سر ترامپ: نمی‌توانید ما را برگردانید  

فریاد نماینده فلسطینی الاصل بر سر ترامپ: نمی‌توانید ما را برگردانید

دو شنبه  14  مرداد  1398

نماینده فلسطینی الاصل آمریکا و عضو مجلس ایالتی ویرجینیا با قطع سخنرانی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا فریاد زد: «شما نمی‌توانید ما را برگردانید».

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، «ابراهیم سمیره» نماینده فلسطینی الاصل آمریکا که امسال به عنوان یک نماینده دموکرات وارد مجلس ایالتی ویرجینیا شد، در مراسم بزرگداشت چهارصدمین سالگرد تشکیل نخستین مجلس قانونگذاری در ویرجینیا که با حضور ترامپ برگزار شد، سخنرانی وی را قطع کرد.

سمیره پلاکاردی که در دست داشت را به همگان نشان داد. وی در این پلاکارد سه عبارت مختلف را نوشته بود: «نفرت را بیرون کنید»، «خانواده‌ام را به من ملحق کنید» و «به خانه فاسد خود برگرد.»

این مراسم توسط قانونگذاران دموکرات و نمایندگان آفریقایی‌تبار مجلس ایالتی ویریجینیا تحریم شده بود.

ویدئویی که از این اتفاق منتشر شده است، نشان می‌دهد سمیره به بیرون محل سخنرانی هدایت شد.

سمیره در بیانیه‌ای که چند ساعت بعد از این ماجرا در حساب توئیترش منتشر کرد با دفاع از اقدام خود نوشت: «مودب بودن نباید بهانه‌ای برای نژادپرستی و تعصب هیچ کس باشد.»

وی اضافه کرد که خانواده‌اش به‌عنوان پناهنده فلسطینی به آمریکا آمده بودند و خودش هم در شیکاگو به دنیا آمده است اما با این حال پدرش در سال ۲۰۰۲ میلادی «به معنای واقعی کلمه مجبور شد که برگردد».

سمیره گفت که انگیزه این اعتراض، سخنان اخیر ترامپ درباره چهار زن ترقی‌خواه دموکرات عضو کنگره بود که ترامپ به آن‌ها گفته بود باید به کشورهایی که از آنجا آمده‌اند برگردند و کشورهای جرم زده خود را اصلاح کنند.

وی اظهار داشت که ترامپ از محبوبیت بسیار کمی در ایالت ویرجینیا برخوردار است و همانطور که در انتخابات قبلی در این ایالت شکست خورد، ان شاءالله در انتخابات بعدی نیز شکست خواهد خورد.

 

مرکز اطلاع رسانی فلسطین

Parameter:424111!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)