|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/04/30]

فشار تل‌آویو بر حماس برای بازگرداندن ۴ اسیر اسرائیلی  

فشار تل‌آویو بر حماس برای بازگرداندن ۴ اسیر اسرائیلی

شنبه 29 تیر 1398

وزیر خارجه رژیم صهیونیستی از همه رهبران دینی خواست حماس را برای بازگرداندن چهار اسرائیلی تحت فشار بگذارند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، یسرائیل کاتس، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی از همه رهبران دینی خواست جنبش حماس را برای بازگرداندن چهار اسیر اسرائیلی که به گفته تل‌آویو در جنگ علیه نوار غزه در سال ۲۰۱۴ توسط این جنبش بازداشت شدند، تحت فشار بگذارند.

کاتس توییت کرد: در کنفرانس وزارتی درباره آزادی دینی از همه رهبران مذهبی خواستم حماس را برای بازگرداندن دو شهروند اسرائیلی و اجساد دو تن از سربازان ما به نام‌های هدار گولدن و آرون شاؤول به خانواده‌هایشان تحت فشار بگذارند.

وزارت خارجه آمریکا این کنفرانس را در روزهای ۱۶ تا ۱۸ ژوئیه جاری در واشنگتن و با حضور صدها تن از رهبران دینی و دولتی و نیز نهادهای جامعه مدنی برگزار کرد.

گردان‌های القسام، شاخه نظامی حماس اوایل آوریل ۲۰۱۶ برای اولین بار فاش کردند که چهار اسیر اسرائیلی دارند، آنها اشاره‌ای به زنده یا مرده بودن این اسرا نکردند.

تل‌آویو نیز پیشتر از مفقود شدن اجساد گولدن و شاؤول، دو سرباز خود در نوار غزه طی حمله‌ای خبر داد که از هشتم ژوئیه ۲۰۱۴ آغاز شد و تا ۲۶ اوت همان سال ادامه داشت اما وزارت جنگ این رژیم در ژوئن ۲۰۱۶ اعلام کرد که آنها گم شده و اسیر هستند. همچنین تل‌آویو مدعی شد، دو شهروند اسرائیلی یکی اتیوپی الاصل و دیگری عرب که سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ به شکل غیرقانونی وارد غزه شدند، گم شده‌اند.

حماس بارها تاکید کرده تا زمانی که اسرائیل اسرای فلسطینی که در سال‌های اخیر پس از قرارداد تبادل اسرا در سال ۲۰۱۱ دوباره بازداشت کرده را آزاد نکند، اطلاعاتی درباره سرنوشت این اسرای اسرائیلی ارائه نخواهد کرد.

این جنبش اعلام کرد، در صورت آزادی زندانیان فلسطینی از زندان‌های اسرائیل به ویژه آنهایی که حکم‌های سنگینی دارند، حاضر است اسرای اسرائیلی را تحویل دهد.

 

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)

Parameter:421494!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)