|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/06/03]

فلسطین|دیدار سفیر قطر با هنیه/الحیه: ملت فلسطین همه را غافلگیر خواهد کرد  

فلسطین|دیدار سفیر قطر با هنیه/الحیه: ملت فلسطین همه را غافلگیر خواهد کرد

خلیل الحیه از رهبران جنبش مقاومت اسلامی فلسطین(حماس) تاکید کرد ملت فلسطین قادر است معادلات و موازنه‌ها قوا را برهم زند و همگان را غافلگیر کند.

۰۱ شهریور ۱۳۹۸

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری فلسطینی«وفا»،‌الحیه خاطر نشان کرد ملت ما امروز به همگان و به ویژه کسانی که روابط خود را با اشغالگران عادی می‌کنند، اعلام می کند که مسئله فلسطین و مسجدالاقصی در وجدان ما عمیق‌تر و بزرگتر و گسترده‌تر از هر مرحله‌ای در گذشته است.

وی ابراز عقیده کرد جمعیت‌های ده‌ها هزار نفری که در راهپیمایی‌های بازگشت در شرق غزه شرکت کردند و انقلابی که کرانه باختری اشغالی اعم از عملیات زیرگرفتن، چاقو زدن وپیگرد شهرک‌نشینان صهیونیست، شاهد آن است، تاکیدی بر این مسئله است که ملت ما می‌تواند معادلات و موازنه‌ها را برهم بزند و همه را غافلگیر کند.

این عضو مطرح جنبش حماس اظهار داشت جوانان ما که با هماهنگی امنیتی(میان تشکیلات خودگردان و رژیم صهیونیستی) و پیگرد(در کرانه باختری) مقابله می‌کنند، مرگ را به دشمن می‌چشانند.

وی به اشغالگران درباره نزدیک شدن به قدس و مسجدالاقصی هشدار داد و تاکید کرد این  دو خط قرمز به شمار می‌روند، به آن نزدیک نشوید، چرا که آتش آن دامن شما را خواهد سوزاند، ما جان و مال و فرزندانمان را فدای آن می‌کنیم و در راه بازگشت و آزادسازی به هر قیمتی که می‌خواهد باشد، وفادار باقی خواهیم ماند.

این رهبر جنبش حماس از قشرهای مختلف ملت‌های اسلامی و عربی خواست وارد «ارتش آزادی قدس و فلسطین» شوند و با یکدیگر به سمت قدس و وحدت و شکست معامله قرن  و تمام طرح‌هایی حرکت کنند که هدف از آن حذف مسئله فلسطین  است.

الحیه همچنین به خانواده‌های فلسطینی در قدس و کرانه باختری اشغالی و خانواده‌های شهدا و اسیران و نیز آوارگان در اردوگاه‌ها درود فرستاد.

دیدار سفیر قطر با اسماعیل هنیه در غزه

خبر دیگر اینکه محمد العمادی سفیر قطر در مناطق فلسطینی شامگاه جمعه با  اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین(حماس) دیدار کرد .

در این دیدار که یحیی السنوار فرمانده جنبش حماس در نوار غزه هم حضور داشت، مسائل مربوط به نوار غزه و تحولات آن بررسی شد.

العمادی به همراه خالد الحردان معاون خود و هیئتی از تیم‌های فنی در چارچوب کمیته قطری بازسازی نوار غزه وارد غزه شده  است.

بر اساس گزارش پایگاه خبری شهاب، برخی منابع هم گفتند محمد العمادی نشست‌های مهمی با مقامات اسرائیلی درباره مسائل مختلی از جمله وارد کردن کمک‌ها به غزه و پرونده برق و دیگر پرونده‌ها برگزار کرده است.

درخواست برای تشکیل اتاق عملیات مشترک برای قدس

خبر دیگر اینکه احمد ابو حلبیه مسئول کمیته قدس در مجلس قانونگذاری فلسطین خواستار تشکیل اتاق عملیات مشترک برای قدس شد.

وی وگفت اشغالگران با شکست واقعی در قدس روبرو شدند و به همین سبب به مدافعان خود در قدس درود می‌فرستیم.

ابوحلبیه که در راهپیمایی‌ بازگشت در شرق غزه با عنوان جمعه لبیک یا مسجدالاقصی شرکت کرده بود، اظهار داشت امروز در جمعه لبیک یا مسجدالاقصی تجمع کردیم تا تاکید کنیم که هیچ جایی برای دشمن در سرزمین و قدس ما وجود ندارد.

وی خواستار تشکیل اتاق مشترک در قدس و حمایت از جوانانی شد که عملیات ضد صهیونیستی انجام دادند.

امیدبخشی عملیات ضد صهیونیستی در کرانه باختری به مردم فلسطین

خالد البطش از رهبران جنبش جهاد اسلامی فلسطین با تمجید از عملیات ضد صهیونیستی در غرب رام الله در صبح جمعه به اشغالگران صهیونیست درباره هرگونه خدشه وارد کردن به قدس و مسجدالاقصی هشدار داد.

البطش تاکید کرد فلسطین از بحر  تا نهر فقط متعلق به مسلمانان و اعراب در تمام جهان است.  وی که در جمع شرکت کنندگان در هفتاد و یکمین راهپیمایی بازگشت با عنوان جمعه لبیک یا مسجدالاقصی سخن می‌گفت، خاطر نشان کرد ما امروز در سالروز آتش زده شدن مسجدالاقصی در این راهپیمایی شرکت کردیم تا بر حق خود برای بازگشت و حق خود درقدس تاکید کنیم.

البطش تاکید کرد اگر اعراب برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی  هجوم نمی‌آوردند، دشمن صهیونیستی جسارت تعدی و دست درازی به قدس را پیدا نمی‌‌کرد.

وی افزود قرار گرفتن امت اسلام در کنار مسجدالاقصی و توقف تمام اشکال عادی سازی روابط با اشغالگران، آنها را از خدشه وارد کردن به قدس مهار خواهد کرد.

این عضو مطرح جهاد  اسلامی، حرکت پرشتاب حکام عرب برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را عامل جری شدن این رژیم برای ارتکاب جنایت و تجاوزات علیه ملت فلسطین وقدس و مسجدالاقصی دانست و گفت آمریکایی‌ها تلاش می‌کنند تا تمام سران عرب به خدمت اسرائیل درآیند.

انتهای پیام/

 

خبرگزاری تسنیم

Parameter:426811!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)