|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/04/31]

فیلم | «وادی‌الحمص» قدس در محاصره نظامیان رژیم صهیونیستی  

فیلم | «وادی‌الحمص» قدس در محاصره نظامیان رژیم صهیونیستی

یک شنبه 30 تیر 1398

نظامیان رژیم صهیونیستی منطقه‌ای در جنوب قدس را محاصره کرده‌اند تا شرایط مناسب برای تخریب دهها خانه فلسطینی را فراهم کنند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، رژیم صهیونیستی در راستای آمادگی برای تخریب دهها منزل متعلق به فلسطینی‌ها در «وادی‌الحمص» (واقع در جنوب قدس) این منطقه را محاصره کردند.

بر اساس گزارش «عربی 21»، مقامات رژیم صهیونیستی به ساکنان این منطقه تا پنجشنبه هفته آینده (سوم مرداد) مهلت داده‌اند تا خانه‌های خود را تخلیه کنند؛ منطقه مذکور در نزدیکی دیوار حائل قرار دارد، دیواری که از وسط روستای فلسطینی «صور باهر» می‌گذرد.

منطقه وادی‌الحمص تحت کنترل تشکیلات خودگردان قرار دارد و در ماه گذشته میلادی نیز شاهد درگیری میان نظامیان رژیم صهیونیستی و جوانان فلسطینی بود که طی آن دهها فلسطینی زخمی شدند.

پس از آنکه رژیم صهیونیستی اعلام کرد، قصد دارد 16 واحد مسکونی از مجموع 100 واحد مسکونی در وادی‌الحمص -که حدود سه هزار فلسطینی در آن زندگی می‌کنند- تخریب کند، این موضوع با واکنش‌های بسیاری روبه‌رو شد.

بهانه دادگاه رژیم صهیونیستی برای تخریب این ساختمان‌ها، نزدیکی آنها به دیوار حائل است و رژیم صهیونیستی آن را خطری امنیتی توصیف کرده است.

مشاهده ویدئو

 

خبرگزاری فارس

Parameter:421690!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)