|
|
کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/05/08]

قاضی‌القضات فلسطین: همیشه در کنار سوریه ایستاده‌ایم و خواهیم ایستاد  

قاضی‌القضات فلسطین: همیشه در کنار سوریه ایستاده‌ایم و خواهیم ایستاد

دوشنبه 07 مرداد 1398

قاضی القضات فلسطین و مفتی ارشد سوریه در دیداری بر حفظ امنیت و ثبات سوریه و مسأله قدس و فلسطین به عنوان اولین مسأله جهان اسلام تأکید کردند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «محمود الهباش» قاضی القضات فلسطین و مشاور «محمود عباس» رئیس تشیکلات خودگردان در امور دینی و روابط اسلامی با سفر به سوریه با «احمد بدرالدین حسون» مفتی ارشد این کشور دیدار کرد.

بر اساس گزارش «فلسطین الیوم»، الهباش در این دیدار بر عمق روابط متمایز میان دو ملت فلسطین و سوریه در طول تاریخ و اصرار تشکیلات خودگردان بر حفظ امنیت و ثبات و بازگشت سوریه به جایگاه اصلی خود تأکید کرد.

قاضی‌القضات فلسطین گفت: حمایت از امنیت و ثبات کشورهای عربی از جمله سوریه، در راستای منافع عالی فلسطین است و موضع فلسطین از روز اول آغاز بحران سوریه، حفظ وحدت و حاکمیت این کشور در مقابله با تلاش‌های تروریستی است که امنیت ثبات سوریه را هدف قرار داده‌اند.

الهباش سپس بر موضع تشکیلات خودگردان در رد «معامله قرن» که دنبال تسویه مسأله فلسطین و در رأس آن موضوع قدس و آوارگان است، تأکید کرد و گفت: دولت فلسطین همیشه در کنار سوریه ایستاده و خواهد ایستاد همانگونه که سوریه همیشه در کنار فلسطین و مسأله عادلانه آن در سطح بین‌المللی و منطقه‌‌ای ایستاده و تا به امروز میزبان هزاران آواره فلسطینی بوده است.

حسون نیز تأکید کرد، مسأله فلسطین «قطب‌نما»-ی سوریه در تمام مواضعش بوده است و هدف قرار دادن سوریه نیز به خاطر همین مواضع ثابت بود؛ مسأله فلسطین، موضوع اول جهان عرب و اسلام بوده و هست و قضایایی ثانویه نمی‌تواند جایگزین مسأله فلسطین و قدس شود.

وی بر اهمیت نقش علمای امت اسلام در مقابله با افراط‌گرایی و اسلام‌هراسی تأکید کرد و به وحدت برای مقابله با توطئه‌های دشمن فراخواند.

حسون تأکید کرد، دین نباید به وسیله‌ای برای تفرقه قرار بگیرد و امکانات امت اسلامی باید برای خدمت به مسأله فلسطین و قدس بسیج شود.

هفته گذشته «عزام الاحمد» عضو کمیته اجرایی سازمان آزادی‌بخش فلسطین (ساف) از تعامل خوب سوریه با آوارگان فلسطینی قدردانی کرد. الاحمد که ریاست یک هیئت فلسطینی را بر عهده دارد، که در دمشق حضور دارد، تصریح کرد که سوریه فقط با آوارگان سوری مانند شهروند برخورد نمی‌کند، بلکه با تمامی عرب‌های حاضر در سوریه مانند شهروندان سوری برخورد می‌شود.

این عضو ساف در عین حال اعلام کرد که محمود عباس با بشار اسد رئیس جمهور سوریه در تماس است و سفر وی به سوریه نیز دز نزدیک‌ترین زمان ممکن، انجام خواهد شد.

 

خبرگزاری فارس

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)

Parameter:423097!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)