|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/05/16]

متهم شدن مقام اسرائیلی به حمایت از مدیر مدرسه متهم به دست داشتن در تجاوز جنسی  

متهم شدن مقام اسرائیلی به حمایت از مدیر مدرسه متهم به دست داشتن در تجاوز جنسی

چهارشنبه 16 مرداد 1398

پلیس رژیم صهیونیستی معاون وزیر بهداشت این رژیم و رئیس حزب "اتحاد یهودیت توراتی" را به حمایت از یک مدیر مدرسه استرالیایی متهم به دست داشتن در ۷۴ مورد تجاوز جنسی متهم کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، پلیس رژیم صهیونیستی یعقوب لیتزمن، معاون وزیر بهداشت این رژیم و رئیس حزب "اتحاد یهودیت توراتی" را به حمایت از خانم "مالکا لیفر"، معلم استرالیایی متهم به دست داشتن در چند تجاوز جنسی متهم کرد.

طبق این گزارش، دادستانی رژیم صهیونیستی تصمیم خواهد گرفت که آیا یافته‌های پلیس این رژیم درباره لیتزمن را پذیرفته و وی را متهم می‌کند یا خیر. این درحالی است که خود لیتزمن ارتکاب هرگونه تخلفی را رد کرده است.

لیفر مدیر سابق مدرسه مذهبی دختران یهودی "اداس اسرائیل" در ملبورن است که به دلیل اتهام به دست داشتن در ۷۴ مورد تجاوز جنسی به دختران این مدرسه، توسط پلیس استرالیا تحت تعقیب است.

طبق گزارش خبرگزاری فرانسه، لیفر در سال ۲۰۰۸ و پس از مطرح شدن این اتهام به کمک کسانی که استرالیا آنها را یک طایفه یهودی افراطی می‌داند، به اراضی اشغالی فرار کرد و در حال حاضر مقامات استرالیا رژیم صهیونیستی را تحت فشار قرار داده تا لیفر را تحویل آنها دهند.

یک دادگاه صهیونیستی در سال ۲۰۱۶ حکم داد، لیفر که این اتهامات را انکار می‌کند، صلاحیت عقلی ندارد و به همین دلیل اجازه داده نمی‌شود که تحویل داده و محاکمه شود. وی در سال ۲۰۱۸ و پس اینکه پلیس به ادعاهای او درباره سلامت روانی‌اش شک کرد، بار دیگر بازداشت شد و هم اکنون در زندانی در اراضی اشغالی به سر می‌برد و منتظر تصمیم گیری درباره درخواست برای تحویل به استرالیا است.

در همین راستا، پلیس رژیم صهیونیستی اعلام کرد، لیتزمن که حزب او در ائتلاف دولتی به ریاست بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی حضور دارد در جریان پرونده لیفر روانشناسان تعیین شده توسط دادگاه برای بررسی وضعیت روانی لیفر را تحت فشار قرار داده تا ادعای این خانم درباره بیماری روانی‌اش را تأیید کنند.

پلیس اسرائیل همچنین تأکید کرد که شواهد و ادله کافی برای تفهیم اتهام تقلب، خیانت در امانت و تأثیر بر شاهدان، علیه لیتزمن را دارد.

در مقابل لیتزمن با انتشار ویدئویی چند ساعت پیش از بیانیه پلیس رژیم صهیونیستی درباره اتهامات وی، گفت که به تمامی سؤالات پلیس پاسخ داده و تمامی اتهامات را به شدت رد می‌کند.

 

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)

Parameter:424460!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)