|
|
کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/05/01]

محمد اشتیه: اسرائیل به دنبال تحمیل واقعیت های جدید در کرانه باختری است  

محمد اشتیه: اسرائیل به دنبال تحمیل واقعیت های جدید در کرانه باختری است

دوشنبه  31  تیر  1398

نخست وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کرد که رژیم صهیونیستی با اقدامات اخیر خود به دنبال تحمیل واقعیت های جدید در کرانه باختری است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آناتولی، محمد اشتیه نخست وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین امروز اظهار داشت: عملیات تخریب منازل فلسطینیان در محله «صور باهر» در شهر قدس که از صبح امروز آغاز شده است، جنات ضد بشری به شمار می رود.

وی که در جریان نشست هفتگی کابینه فلسطین در شهر رام الله سخن می گفت، افزود: طبق قوانین بین الملل، این عملیات، یک جنایت ضد بشری محسوب می شود.

اشتیه از کشورهای جهان و سازمان‌های بین المللی و حقوقی خواست که با این جنایت مقابله کنند.

وی خاطرنشان کرد: اغلب ساختمان هایی که تخریب شدند طبق توافقنامه های امضا شده میان سازمان آزادیبخش فلسطین و اسرائیل در زمره مناطق الف و ب قرار دارند و این یعنی اینکه اسرائیل، توافقنامه ها را لغو و واقعیت جدیدی را تحمیل کرده است.

گفتنی است طبق توافقنامه اسلو، کرانه باختری به سه بخش الف، ب و ج تقسیم شده است و به موجب آن مناطق الف و ب باید تحت حاکمیت و کنترل تشکیلات خودگردان فلسطین باشند.

رژیم صهیونیستی اخیراً گسترده ترین عملیات تخریب منازل فلسطینیان از سال ۱۹۶۷ تاکنون را کلید زده است. این عملیات گسترده در قدس اشغالی و مناطق حومه ای آن کلید خورده است.

صهیونیست ها از رهگذر این عملیات خصمانه قصد دارند شهرک های صهیونیست نشین در قدس اشغالی را گسترش دهند.

طبق منابع فلسطینی، تا این لحظه بیش از ۱۰۰ واحد مسکونی در قدس تخریب شده است و قرار است به زودی ۲۲۵ واحد دیگر نیز با خاک یکسان شود.

 

خبرگزاری مهر

Parameter:421954!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)