|
|
کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در تهران:
[1398/05/15]

محمود عباس به سمت خط آزادی و مقاومت پیش نمی‌رود  

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در تهران:

محمود عباس به سمت خط آزادی و مقاومت پیش نمی‌رود

سه شنبه  15  مرداد  1398

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در تهران تصمیم اخیر محمود عباس را نشان دهنده سرخوردگی او از روند سازش با رژیم صهیونیستی عنوان کرد و گفت: اگر واقعا محمود عباس در صحبت‌های خود جدی است باید به سمت مقاومت پیش برود و همکاری‌های امنیتی با رژیم صهیونیستی را متوقف کند.

به گزارش ایسنا، ناصر ابوشریف در نشستی که با موضوع طرح یهودی‌سازی قدس و تصمیم جدید تشکیلات خودگردان برگزار شد اظهار کرد: واقعیت این است سخنانی که اخیرا محمود عباس بیان کرده بدون هیچ شکی نشان دهنده حجم سرخوردگی او از روند سازش با رژیم صهیونیستی است که در این زمینه مسائلی چون معامله قرن، راهکار ایجاد دو کشور فلسطینی-اسرائیلی و همچنین اظهارات سفیر آمریکا در اسرائیل هم مطرح می‌شود.

وی تصریح کرد: در واقع محمود عباس وقتی این مسائل را دید سرخوردگی خود را از وضعیت موجود اعلام کرد و گفت که مجبور خواهد شد همکاری خود را با رژیم صهیونیستی متوقف کند چرا که هیچ کار عملی انجام نشده است و او هیچ اقدامی انجام نداده است. درواقع سازوکاری برای اجرای صحبت‌های او تاکنون طراحی نشده است.

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در تهران با اشاره به تاریخ تصمیم‌های فلسطینی‌ها از سوی تشکیلات خودگردان و سازمان آزادی‌بخش فلسطین گفت: موضوع همکاری با رژیم صهیونیستی از سال ۲۰۱۵ در شورای سازمان آزادی‌بخش و همچنین سال ۲۰۱۸ در مجلس ملی فلسطین مطرح و تصمیم‌گیری شد. در واقع تصمیم بر این بود که هیچ گونه همکاری با رژیم صهیونیستی صورت نگیرد و توافق‌نامه‌هایی که امضا شده بود کاملا لغو شود اما این تصمیمات اجرایی نشد و حجم پیچیدگی مسئله فلسطین را نشان می‌دهد.

ابوشریف همچنین بیان کرد: تشکیلات خودگردان براساس توافقنامه اسلو تشکیل شد و با توجه به صحبت‌هایی که محمود عباس داشته دو راه بیشتر پیش رو ندارد، یکی اینکه از تمام توافقات خارج شود و رژیم صهیونیستی را به رسمیت نشناسد و دیگر اینکه خط آزادی و مقاومت را در پیش گیرد و همکاری با رژیم صهیونیستی را متوقف کند، اما به نظر می‌رسد محمود عباس تنها به صورت جزئی توافقات را به حالت تعلیق درآورده که شاید تهدیدی برای آمریکا، رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای عربی که به دنبال عادی سازی روابط هستند، باشد.

وی در ادامه تأکید کرد: معتقدم محمود عباس به سمت خط آزادی و مقاومت پیش نمی‌رود و راه دیگری را در پیش می‌گیرد که همانا توقف جزئی هماهنگ با رژیم صهیونیستی باشد که تهدیدی برای اروپا، آمریکا و اسرائیل است که به آن‌ها بفهماند مسیر دیگری هم وجود دارد.

ابوشریف با تأکید بر اینکه ما جزیی از مقاومت هستیم اما معتقدیم افق راه گفت‌وگو و سازش بسته است و راهکار دو دولت هم وجود ندارد، گفت: آن‌ها فقط خودمختاری را به فلسطینی‌ها می‌دهند و هیچ راهی هم جز مقاومت برای فلسطینی‌ها وجود ندارد. اگر محمود عباس صحبتش جدی است باید به طرف مردم فلسطین رو بیاورد و ساختار فلسطین را بازسازی کند. همچنین برنامه مبارزاتی ضد صهیونیستی را طراحی کند.

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ادامه در خصوص تخریب خانه‌های فلسطینی‌ها توسط صهیونیست‌ها هم اظهار کرد: این سیاست کاملا مشخص بوده و براساس معادله زمین و جمعیت این کار انجام می‌شود تا بتوانند هر روز زمین‌های بیشتری را غصب کنند و همزمان با آن زمینه را برای مهاجرت بیشتر یهودی‌ها هموار کنند.

وی یادآور شد: از بین بردن خانه‌های فلسطینی‌ها از گذشته وجود داشته اما این بار به دلیل حجم و تعداد زیادی که تخریب کردند بیشتر مورد توجه قرار گرفت. این اقدام رژیم صهیونیستی نشان دهنده این است که آن‌ها با خیال راحت و با حمایت گسترده آمریکایی‌ها این کار را انجام می‌دهند. از سوی دیگر نشان دهنده سکوت کشورهای عربی است که روابط خود را با رژیم صهیونیستی عادی می‌کنند، همچنین بیانگر آن است که تشکیلات خودگردان از حل این گونه مسائل عاجز است زیرا شاهدیم که رژیم صهیونیستی طرحی دارد که ۶۰۰۰ واحد مسکونی را در کرانه باختری احداث کند.

ابوشریف خاطر نشان کرد: تنها راه مردم فلسطین برای مقابله با سیاست‌های رژیم صهیونیستی وحدت است و کسانی که برای عادی سازی روابط تلاش می‌کنند که با کمال تأسف برخی رهبران عرب هم در میان آن‌ها هستند، حس اخلاقی خود را از دست داده‌اند.

وی در پایان با بیان اینکه مسئله جمعیت از خطرات استراتژیک با رژیم صهیونیستی است، گفت: مسئله اخلاقی که این رژیم با آن مواجه است آن را به یک رژیم آپارتایدی تبدیل کرده است. اگر حمایت آمریکا نبود حتما جامعه جهانی قطعنامه‌ای را تصویب می‌کرد که در آن رژیم صهیونیستی به عنوان بدترین نظام آپارتایدی معرفی می‌شد.

 

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)

Parameter:424238!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)