|
|
کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/05/14]

مشاور بشار اسد: روابط‌مان با ایران راهبردی است  

مشاور بشار اسد: روابط‌مان با ایران راهبردی است

مشاور سیاسی و رسانه‌ای رئیس‌جمهوری سوریه با اعلام این‌که سوریه از زمان پیروزی انقلاب اسلامی با ایران روابط تاریخی و راهبردی دارد، تأکید کرد که این روابط تحت تأثیر سخنان کسانی قرار نمی‌گیرد که به‌سود صهیونیسم و اسرائیل به ایران حمله می‌کنند.

۱۴ مرداد ۱۳۹۸

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از الوطن، «بثینه شعبان» مشاور سیاسی و رسانه‌ای «بشار اسد» رئیس‌جمهوری سوریه، روز گذشته طی سخنانی در مرکز فرهنگی طرطوس، تأکید کرد: ائتلاف استراتژیک با روسیه ائتلافی تاریخی است، همچنین ما با ایران از زمان پیروزی انقلاب اسلامی در این کشور، رابطه‌ای تاریخی داریم و این رابطه راهبردی هرگز تحت تأثیر سخنان کسانی که به‌سود صهیونیسم و اسرائیل به ایران حمله می‌کنند، قرار نمی‌گیرد.

وی درباره کمیته قانون اساسی سوریه گفت: «این کمیته طی سه سال گذشته تشکیل نشد؛ زیرا ما به آرمان‌های ملی‌مان و تصمیم آزادانه و مستقل خود و زندگی باعزت پایبند هستیم و به هیچ‌کس اجازه نمی‌دهیم که در قانون اساسی کشور ما مداخله کند. حرف آخر را مردم سوریه خواهند زد نه کشورهای متخاصم و کسانی که به‌خاطر این کشورها به میهن خود خیانت کردند».

مشاور اسد تصریح کرد، کُردها بخشی از جامعه سوریه هستند و از حقوق برابری برخوردارند و بیشتر کُردها از میهن خود دفاع می‌کنند، ولی شبه‌نظامیان «قسد» (نیروهای دموکراتیک سوریه)، که با آمریکا و نیروهای ائتلاف غربی همکاری و تعامل می‌کنند بخش کوچکی از کُردها و عرب‌ها هستند.

وی متذکر شد، جولان یک منطقه سوری مانند سایر مناطق کشور است که باز پس گرفته خواهد داشت.

بثینه شعبان همچنین درباره بازگشت سوریه به اتحادیه عرب اظهار داشت، شایسته سوریه نیست که در چنین وضعیت اتحادیه عرب به آن بازگردد، بازگشت زمانی اتفاق می‌افتد که این اتحادیه به‌صورت مستقل تصمیم بگیرد، نه اینکه ابزاری برای غرب باشد.

این دیپلمات ارشد سوریه در ادامه تأکید کرد، «منطقه امن» باید تحت حاکمیت حکومت سوریه باشد و این کشور مانند گذشته، تمامیت ارضی خود را باز پس خواهد گرفت.

انتهای پیام/

 

خبرگزاری تسنیم

Parameter:424164!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)