|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/06/07]

مشاور «میشل عون»: اسرائیل پاسخی سخت دریافت خواهد کرد  

مشاور «میشل عون»: اسرائیل پاسخی سخت دریافت خواهد کرد

 ۱۳۹۸/۶/۶

مشاور سیاسی رئیس‌جمهور لبنان بر پاسخ قطعی این کشور به تجاوز اخیر رژیم صهیونیستی تأکید کرد و گفت، تصمیم رئیس‌جمهور در این باره مشخص و واضح است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «پی‌یر رفول» (Pierre Raffoul) مشاور سیاسی «میشل عون» رئیس‌جمهور لبنان اعلام کرد، تصمیم عون برای پاسخ به رژیم صهیونیستی «چه بخواهند چه نخواهند» اجرایی خواهد شد و تل‌آویو پاسخی سخت دریافت خواهد کرد.

وی به وبگاه «العهد» گفت: تجاوزی اسرائیلی صورت گرفته که باید به آن پاسخ داد و موضع رئیس‌جمهور در این چارچوب واضح است.

رفول در ادامه از موضع کسانی (در داخل لبنان) که حتی این اقدام رژیم صهیونیستی را محکوم هم نمی‌کنند ابراز تعجب کرد و گفت: ما از کرامت و کشور خود حمایت می‌کنیم، تمام کسانی که با تصمیم‎های دولت برای حمایت از لبنان مخالفت می‌کنند یا به هر نحوی از اسرائیل دفاع می‌کنند باید محاکمه شوند.

وی تأکید کرد: اسرائیل به ضاحیه و بقاع رسیده و به ما تعرض کرده است ما باید از حاکمیت لبنان دفاع کنیم؛ برخی باید محاکمه شوند زیرا ما در سایه تجاوز اسرائیل قرار داریم و برخی با دفاع از وطن مخالف هستند؛ این موضوع در جنگ جولای (جنگ 33 روزه) نیز رخ دارد؛ (در آن زمان) برخی خواستار ادامه جنگ برای نابودی مقاومت بودند.

بامداد یکشنبه گذشته رسانه‌ها از سرنگون شدن دو پهپاد رژیم صهیونیستی در ضاحیه بیروت خبر دادند و این اقدام رژیم صهیونیستی با واکنش گسترده مقامات مختلف لبنانی و نیز طرف‌های غیرلبنانی همراه بود و همه آن را محکوم کردند.

میشل عون رئیس‌جمهور لبنان حضور این دو پهپاد را «تجاوز آشکار اسرائیل به ضاحیه بیروت» توصیف کرد و گفت، این اقدام اسرائیل، پرده دیگری از نقض مکرر قطعنامه 1710 (قطعنامه‌ای که در سال 2006 برای پایان دادن به جنگ 33 روزه صادر شد) است.

میشل عون همچنین اعلام کرد که این حادثه «دلیلی تازه بر مقاصد خصمانه اسرائیل و اقدام آن به هدف گرفتن ثبات و صلح در لبنان و منطقه است».

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

Parameter:427591!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)