|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
فایل صوتی که عراق را به شوک فرو برده است؛
[1398/04/17]

مضمون خطرناک مکالمه افسر ارشد عراقی با عامل سیا/ خیانت بزرگ  

فایل صوتی که عراق را به شوک فرو برده است؛

مضمون خطرناک مکالمه افسر ارشد عراقی با عامل سیا/ خیانت بزرگ

یکشنبه 16 تیر 1398

یک رسانه عرب زبان با اشاره به موضوع جاسوسی فرمانده عملیات الانبار برای سیا به مضمون خطرناک و شوکی که این حادثه به عراقی ها وارد کرده، پرداخته است.

به گزارش خبرگزاری مهر، رای الیوم با اشاره به موضوع جاسوسی نظامی ارشد عراقی برای سرویس اطلاعاتی آمریکا آورده است: افکار عمومی عراق و نخبگان سیاسی این کشور پس از اینکه واحد رسانه مقاومت عراق از فایل صوتی متعلق به محمود فلاحی فرمانده عملیات الانبار و جاسوسی وی برای سازمان سیا پرده برداشت، غافلگیر شده اند.

این رسانه می نویسد: ارتباط مستقیم مهم نیست بلکه خطرناکتر مضمون مکالمه است که از حیث نظامی و امنیتی شوک آور بود. مزدور سیا از افسر ارشد عراقی درخواست اطلاعاتی درباره مناطق و مختصات گروههای حشد شعبی و گروههای مقاومت عراق در منطقه القائم می کند و پس از اینکه فلاحی از آمادگی خود برای ارائه همه اطلاعات خبر می دهد، مزدور سیا به وی تاکید می کند که این اطلاعات به نفع اسرائیل است و تل آویو این مواضع را هدف حملات خود قرار خواهد داد و نیروهای حشد شعبی کشته خواهند شد.

این رسانه می نویسد: فایل صوتی رسوایی بزرگی است اما دولت عراق به دنبال مهار اوضاع از طریق ارجاع آن به وزارت دفاع عراق است و این وزارتخانه نیز کمیته حقیقت یاب درباره درست بودن فایل صوتی تشکیل داده است.

رای الیوم نوشت: فعلاً نخبگان سیاسی و رهبران احزاب سکوت اختیار کرده اند و منتظر نتیجه تحقیقات هستند و فقط گردانهای حزب الله عراق بر ضرورت مجازات خائنان و مزدوران تاکید کرده است و از فشار سفارت آمریکا در بغداد برای تغییر روند تحقیقات پرده برداشته است.

این رسانه آورده است: این حادثه التهاب زیادی در داخل عراق ایجاد می کند.

همزمان گردانهای حزب الله عراق ساعاتی قبل اعلام کرد که مزدوران وابسته به سفارت آمریکا به منظور دفاع از محمود الفلاحی متهم به خیانت بزرگ، به مشکلات فرقه ای و طایفه ای دامن می زنند.

محمد محی الدین سخنگوی گردان های حزب الله عراق بیان کرد: برخی طرفها متضرر شده و اطراف الفلاحی به همراه سفارت آمریکا سعی دارند تا با دامن زدن به مشکلات طایفه ای و فرقه ای از الفلاحی حمایت کنند تا درباره فایل صوتی منتشر شده از الفلاحی شک وارد کنند تا وی را از اتهامات تبرئه کنند.

وی افزود: احدی نمی تواند الفلاحی را تبرئه کند زیرا مدارک و ادله‌ای که وی را محکوم می‌کند آشکار است. گردانهای حزب الله احتمال می‌دهد که سفارت آمریکا از طریق مزدورانش و ارتش سایبری در راستای تشکیک در آنچه علیه الفلاحی وجود دارد حرکت کنند.

سخنگوی گردانهای حزب الله عراق بیان کرد: موضوع محمود الفلاحی فرمانده عملیات الانبار به خیانت بزرگ و جاسوسی برای بیگانگان و توطئه علیه ملت عراق مربوط است.

از سوی دیگر بدر الزیادی عضو کمیسیون دفاع و امنیت پارلمان عراق بیان کرد که الفلاحی با مجازات اعدام در صورتی که صحت فایل صوتی وی آشکار شود، روبرو خواهد شد.

 

خبرگزاری مهر

Parameter:419398!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)