|
|
کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1397/12/26]

معاریو: نتانیاهو تلاش می کند از برگ جولان برای کسب رای استفاده کند  

معاریو: نتانیاهو تلاش می کند از برگ جولان برای کسب رای استفاده کند

شنبه  25  اسفند  1397

تهران – ایرنا – تحلیلگر سیاسی روزنامه صهیونیستی معاریو نوشت: بنیامین نتانیاهو تلاش می کند با استفاده از برگ برنده جولان سوریه، در انتخابات آینده کسب رای کند.

به گزارش ایرنا، 'اودی سگال' روز شنبه در مقاله ای افزود: فشار بر آمریکا برای به رسمیت شناختن حاکمیت اسرائیل بر بلندی های جولان، نشانه شکست این رژیم است.
وی بیان کرد: نخست وزیر رژیم صهیونیستی در تلاش برای رسیدن به صندوق های رای بوده و به دنبال کسب بیشترین کمک های آمریکا است.
سگال با بیان اینکه اسرائیل نتوانست از جنگ سوریه دستاوردی کسب کند، اضافه کرد: کابینه نتانیاهو باید دست اسرائیلی ها را برای دسترسی به جولان بازبگذارد و از این طریق، تغییری در واقعیت های موجود ایجاد کند.
وی افزود: حداقل کاری که اسرائیل باید انجام می داد این بود که کشورهای اروپایی را قانع کند که برای مجروحان جنگ سوریه، یک بیمارستان غیرنظامی در جولان سوری احداث کنند و مانند این اقدام می توانست دنیا را برای اسرائیلی دانستن منطقه جولان آماده کند.
این تحلیلگر صهیونیست افزود: چرا برای تشویق یکی از شرکت های بزرگ آمریکایی به منظور احداث کارخانه ای در بلندی های جولان کاری انجام نشده است تا از طریق ایجاد فرصت های شغلی، تغییری در واقعیت ها ایجاد شود.
سگال نوشت: حتی اگر ترامپ در این زمینه در کنار رژیم اشغالگر قدس بایستد و اسرائیلی بودن جولان سوریه را به رسمیت بشناسد، در آینده کلمات ممکن است تغییر کنند و انتخاب نماینده دمکرات های در انتخابات آمریکا همه چیز را تغییر دهد.
وی اضافه کرد: به رسمیت شناختن حاکمیت اسرائیل بر جولان گام مهمی است ولی این رژیم باید ابتدا ثابت کند که بر جولان و سایر مناطق در کرانه باختری تسلط دارد.
رژیم صهیونیستی برای به رسمیت شناختن حاکمیت خود بر جولان اشغالی سوریه از سوی آمریکا تلاش می کند و تحرکاتی را در این زمینه آغاز کرده است.
'اسرائیل کاتص' وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی 22 اسفندماه گفت که به رسمیت شناختن جولان تحت حاکمیت اسرائیل از سوی آمریکا 'یک واکنش مناسب و لازم' است که امیدوارم در سفر آینده نتانیاهو اتفاق افتد.
نخست وزیر رژیم صهیونیستی در اواخر ماه مارس برای شرکت در نشست سالیانه گروه آیپک (AIPAC) به آمریکا سفر خواهد کرد.
پیش تر «مایک کوزک» رئیس دفتر دموکراسی، حقوق بشر و کارگری آمریکا در تشریح گزارش سالانه خود از واژه اشغالی برای بلندی های جولان استفاده نکرد.
بلندی های جولان در جنوب غرب سوریه و در نزدیکی مرز فلسطین، در سال 1967 به اشغال رژیم صهیونیستی درآمد، اما دولت آمریکا تاکنون از هرگونه موضع گیری درباره وضعیت حاکمیت این منطقه خودداری کرده است.
سوریه بارها بر آزادی تمام مناطق اشغالی خود با هر روش ممکن از دست تروریست ها و رژیم صهیونیستی تاکید کرده است.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:395115!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)