|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/05/01]

معاون رییس دفتر سیاسی حماس با عراقچی دیدار کرد  

معاون رییس دفتر سیاسی حماس با عراقچی دیدار کرد

دوشنبه  31  تیر  1398

تهران - ایرنا - معاون رییس دفتر سیاسی حماس امروز - دوشنبه - با سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه دیدار و گفت وگو کرد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی برنامه های وزارت امور خارجه، سید عباس عراقچی در این دیدار با اشاره به اینکه حمایت از فلسطین بخش جدایی ناپذیر آرمان انقلاب اسلامی است، بر تداوم حمایت جمهوری اسلامی ایران از فلسطین و مقابله با اهداف نامشروع آمریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه تاکید کرد.
عراقچی گفت: پروژه معامله قرن آمریکایی که با هدف پایان مساله فلسطین ارایه شده است ناشی از اشتباه محاسباتی آمریکا و رژیم صهیونیستی است و بدلیل مقاومت یکپارچه مردم فلسطین و محور مقاومت محکوم به شکست است.
عراقچی بر ضرورت تشکیل ائتلافی از کشورهای اسلامی برای اتخاذ موضع واحد در مقابله با این طرح و حمایت از آزادی فلسطین تاکید کرد.
معاون وزیر امور خارجه کشورمان همچنین به سیاست فشار حداکثری آمریکا در مقابله با جمهوری اسلامی ایران اشاره کرده و اظهار داشت: این سیاست نیز از دیگر اشتباهات محاسباتی آمریکا است که منجر به سیاست مقاومت حداکثری مردم ایران شده و آمریکا به طور مسلم از این سیاست خود طرفی نخواهد بست.
معاون رئیس دفتر سیاسی حماس در این دیدار ضمن تشکر از مواضع جمهوری اسلامی ایران در حمایت از فلسطین، بر همبستگی این جنبش با کشورمان در مقابله با اقدامات خصمانه آمریکا و رژیم صهیونیستی تاکید کرد.
صالح العاروری ضمن ارائه گزارشی از آخرین تحولات فلسطین، سه موضوع اساسی مدنظر طرح معامله قرن را سرنوشت بیت المقدس، آوارگان فلسطینی، و محاصره غزه عنوان کرد و گفت: هدف طرح صهیونیستی - آمریکایی معامله قرن، تامین منافع حداکثری رژیم اشغالگر قدس و ترسیم ترتیبات منطقه ای جدید با محوریت این رژیم است. وی برضرورت مقابله با این طرح خطرناک و تلاش مشترک کشورهای اسلامی برای آزادی فلسطین و بازگشت آوارگان تاکید کرد.

هیات بلندپایه‌ی جنبش حماس به ریاست صالح العاروری معاون هنیه روز شنبه وارد تهران شد.

«صالح العاروری» معاون رییس دفتر سیاسی جنبش حماس همچنین صبح روز یکشنبه با سید کمال خرازی رییس شورای راهبردی روابط خارجی دیدار و گفت و گو کرد.

هیات بلند پایه جنبش حماس صبح امروز - دوشنبه - نیز با حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند.

العاروری را در این سفر موسی ابومرزوق و حسام بدران از اعضای دفتر سیاسی حماس و ماهر صلاح مسئول منطقه خارج این جنبش و برخی دیگر از اعضا همراهی می کنند.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:421931!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)