|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/05/16]

مقام رژیم صهیونیستی به فراری دادن مجرمان متهم شد  

مقام رژیم صهیونیستی به فراری دادن مجرمان متهم شد

سه شنبه 15 مرداد 1398

تهران- ایرنا- پلیس رژیم صهیونیستی روز چهارشنبه یکی از مقامات کابینه نتانیاهو را به فراری دادن مجرمان متهم کرد.

به گزارش شبکه دوچه وله، «یاکوو لیتزمان» معاون وزیر بهداشت کابینه نتانیاهو به یک مجرم جنسی در فرار به استرالیا کمک کرده است. گروه های حمایت از قربانیان از نتانیاهو خواسته اند تا این مقام را از سمت خود برکنار کند.

پلیس رژیم اسرائیل اتهامات کیفری علیه معاون وزیر بهداشت را به دلیل جلوگیری از عدالت در تحقیق برای یک متهم جنسی متهم از استرالیا دانست.

لیتزمان با تأثیرگذاری بر عقاید حرفه‌ای روانپزشکان وزارت بهداشت که در دادگاه منصوب شده‌اند به کمک یک زن و فرار آن به استرالیا کمک کرده است.

این زن در حالی که معلم و مدیر مدرسه در مکتب یهودی ملبورن بوده است به علت ۷۴ مورد تجاوز جنسی در اوایل دهه سال ۲۰۰۰ تحت تعقیب بوده است.

پلیس گفت که آنها شواهد کافی برای اتهام وی در مورد رشوه خواری، تقلب و نقض اعتماد داشتند.

با انتشار این گزارش تخلف؛ روزنامه هاآرتص در مطلبی خواستار اقدام قاطعانه علیه معاون وزیر بهداشت شد.

پیش از این نیز رشیده طلیب نماینده زن کنگره و عضو گروه چهار نفری «جوخه» که به تازگی مورد انتقاد شدید «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا قرار گرفته است، ‌کابینه «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی را به نقض حقوق بشر متهم کرد.

وی در مصاحبه ای به شبکه تلویزیونی سی ان ان گفت: همه ما می دانیم، تحت رژیم نتانیاهو، تخلفات حقوق بشری بدتر شده است.

طلیب همچنین از جنبش بایکوت، محرومیت و تحریم رژیم صهیونیستی موسوم به جنبش «بی دی اس» که منتقد سیاست های نژادپرستانه این رژیم است، دفاع کرد.

این عضو کنگره سیاست های رژیم صهیونیستی را با سیاست های عربستان، مصر و پاکستان مقایسه کرد و در پاسخ به احتمال راه اندازی جنبش تحریم اقتصادی عربستان گفت: اولین کسی خواهم بود که آن را امضا می کنم.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:424405!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)