|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/04/18]

مقام نظامی صهیونیست: القسام به تجهیزات و اسناد نظامی ما دست پیدا کرد  

مقام نظامی صهیونیست: القسام به تجهیزات و اسناد نظامی ما دست پیدا کرد

۱۳۹۸/۴/۱۸

رئیس پیشین ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی اعتراف کرد، شاخه نظامی حماس در ماجرای عملیات خانیونس به اسناد نظامی و تجهیزات صهیونیستی دست پیدا کرده است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «گادی آیزنکوت» رئیس پیشین ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی اذعان کرد، گردان‌های «القسام» شاخه نظامی حماس در عملیات «خانیونس» موفق شد بر تجهیزات کماندوهای صهیونیستی مسلط شود.

شبکه صهیونیستی «کان» در این باره گزارش داد، آیزنکوت  در جلسه‌ای پشت درهای بسته اعلام کرد: (در زمان عملیات) جنگنده‌های اسرائیلی عمدا خودروهایی را که نیروهای ویژه (کماندوهای اسرائیلی) در اختیار گرفته بودند، بمباران کردند تا تجهیزات و دستگاه‌های آن به دست حماس نیفتد اما با این حال حماس موفق شد بر این دستگاه‌ها و اسناد نظامی دست پیدا کند.

تیمی آموزش‌دیده از کماندوهای رژیم صهیونیستی بیستم آبان‌ماه 1397 (11 نوامبر 2018) با هدف انجام عملیاتی اطلاعاتی  وارد نوار غزه شد.

گردان‌های «القسام» شاخه نظامی حماس از این موضوع آگاه و درگیری‌ها آغاز شد (+) طی این درگیری‌ها هفت تن از اعضای القسام از جمله یک فرمانده به نام «نور برکه» به شهادت رسیدند؛ در نهایت کماندوها با پوشش هوایی جنگنده‌های صهیونیست، از نوار غزه فرار کردند. 

ارتش رژیم صهیونیستی پس از گذشت چند ماه، یکشنبه هفته جاری نتایج تحقیقات مربوط به این عملیات ناموفق را منتشر و به شکست آن اذغان کرد. در بخشی از این گزارش آمده ستوان اول صهیونیست با نام اختصاری «م» به ضرب گلوله یکی از کماندوهای دیگر و به صورت اشتباهی کشته شد.

در تحقیق مذکور به اشتباهات تاکتیکی بسیاری در این عملیات اذعان شده و آمده است، کشته شدن یک افسر در این عملیات تنها اشتباه نبود، اما بدترین آن بود.

انتهای پیام/

 

خبرگزاری فارس

Parameter:419724!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)