|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
دبیرکل ابتکار ملی فلسطین:
[1398/05/26]

ممانعت از سفر نمایندگان آمریکا به فلسطین، نبود دمکراسی در اسرائیل را ثابت کرد  

دبیرکل ابتکار ملی فلسطین:

ممانعت از سفر نمایندگان آمریکا به فلسطین، نبود دمکراسی در اسرائیل را ثابت کرد

جمعه 25 مرداد 1398

تهران- ایرنا - "مصطفی البرغوثی" دبیرکل تشکل "ابتکار ملی فلسطین" بامداد جمعه گفت: اقدام اسرائیل برای ممانعت از سفر دو قانونگذار آمریکایی به فلسطین، دروغ بودن وجود دمکراسی در اسرائیل را به اثبات رساند؛ چرا که در هیچ نظام دمکراسی در جهان چنین اقدامی صورت نمی گیرد.

به گزارش خبرگزاری آناتولی ترکیه، البرغوثی اضافه کرد: این اقدام رژیم صهیونیستی همچنین هراس صهیونیست ها از افشای جنایت های تل آویو را تأیید کرد.

 وی گفت: جلوگیری از سفر قانونگذاران آمریکایی، اسرائیل و تحرکاتش را رسوا خواهد کرد و موجب می شود که تمامی پرونده های حقوق بشری که اسرائیل در تلاش بوده تا آنها را از چشم جهانیان پنهان نگه دارد، برملا شود.

"حنان عشراوی" عضو کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین نیز این تصمیم دولت تل آویو را دشمنی آشکار با ملت آمریکا و نمایندگان آنها و اقدامی خصمانه علیه حق ملت فلسطینی در برخورداری از ارتباط با تمامی ملل جهان دانست.

العشراوی این سفر را حق مسلم نمایندگان کنگره آمریکا دانست و افزود: اتخاذ چنین سیاستی ناشی از موضع شجاعانه ای است که این دو قانونگذار در قبال  تعهدشان به مسائل حقوق بشری اتخاذ کرده اند.

«تسیپی هوتوولی» معاون وزیر خارجه رژیم صهیونیستی عصر پنجشنبه  اعلام کرد؛ تل آویو تصمیم دارد از ورود "ایلهان عمر" و "رشیده طلیب" دو نماینده مسلمان از حزب دمکرات آمریکا به سرزمین های اشغالی جلوگیری کند.

"بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر رژیم صهیونیستی با تأیید این تصمیم در بیانیه ای اعلام کرد: ما به خاطر اقدام عمر و طلیب برای حمایت از تحریم اسرائیل، درخواست دیدار این دو نفر برای دیدار با مسؤولان کابینه و مخالفان دولت اسرائیل را رد کردیم.

در سال ۲۰۱۷، کنست رژیم صهیونیستی قانونی را به تصویب رساند که بر اساس آن، هر فرد خارجی که از تحریم اسرائیل حمایت کند از ورود به سرزمین‌های اشغالی منع می‌شود.

ممانعت از سفر عمر و طلیب ساعتی پس از آن صورت گرفت که "دونالد ترامپ" رئیس جمهوری آمریکا پیشتر به مشاورانش گفته بود که رژیم صهیونیستی باید مانع ورود دو نماینده مسلمان مجلس نمایندگان به سرزمین‌های اشغالی شود.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:425777!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)