|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/05/13]

میدل ایست مانیتور: بن‌سلمان برای عادی‌سازی با اسرائیل سخت جان‌فشانی می‌کند  

میدل ایست مانیتور: بن‌سلمان برای عادی‌سازی با اسرائیل سخت جان‌فشانی می‌کند

شنبه 12 مرداد 1398

میدل ایست مانیتور در یادداشتی نوشت سیاست‌های بن‌سلمان برای عادی‌سازی روابط با رژیم‌صهیونیستی محکوم به شکست است و او تنها خود و زیردستانش را در این سیرک قربانی می‌کند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، پایگاه اینترنتی «میدل ایست مانیتور» یادداشتی منتشر کرد که طی آن به اقدامات بی‌سابقه سعودی‌ها در عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی و تقابل با فلسطینی‌ها پرداخته است.

در این یادداشت آمده است، هرگز دیده نشد «شیخ الأزهر» عملی مانند آنچه «محمد عیسی» دبیر کل [سازمان سعودی] «اتحادیه جهان اسلام» مرتکب شد، انجام دهد. محمد عیسی رسماً از هیأت صهیونیستی هولوکاست خواسته به عربستان سفر کند. هیچ‌کس در اردن که حتی روابطی آشکار و رسمی با صهیونیست‌ها دارد، جرأت نکرده است مانند بلاگ‌نویس سعودی که ارتباط نزدیکی با آژانس امنیتی عربستان سعودی دارد، به ساحت «مسجدالأقصی» توهین کند. نوشتارهای بلاگ‌های برخی سعودی‌ها مانند عملیاتی انتحاری برای ایجاد عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی است.

این مقاله به نقل از روزنامه «وال استریت ژورنال» نوشت، «سعود القحطانی» که به‌عنوان دست راست «محمد بن سلمان» ولی‌عهد سعودی شناخته می‌شود، متهم به همکاری‌های فنی و جاسوسی با رژیم صهیونیستی است. او ارتشی اینترنتی داشت که از طریق آن جهت بدنام‌سازی فلسطینی‌ها مطلب منتشر می‌کردند.

میدل ایست مانیتور افزود: «۳۰۰۰ کارمند تمام وقت در مرکز جهانی مبارزه با ایدئولوژی افراطی واقع در ریاض مشغول به کار هستند که اگر کارکنان پاره‌وقت را به آن اضافه کنیم تعداد پرسنل آن چند برابر می‌شود و کار اصلی آن‌ها تقویت عادی‌سازی [روابط با صهیونیست‌ها] به شکلی بی‌سابقه است. در گذشته، عادی‌سازی به معنای ایجاد صلح بین فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها بود اما امروزه به معنی دشمن جلوه دادن فلسطینی‌ها، دزدیدن پول سعودی‌ها و منحرف کردن آن‌ها از توسعه کشورشان است. آن‌ها اکنون با توطئه‌چینی علیه ایران، آینده را از سعودی‌ها می‌گیرند».

این مقاله افزود: «بر اساس منابع آگاه سعودی، یک نظرسنجی توسط مرکزی تحقیقاتی در ریاض برای اطلاع ولی‌عهد سعودی انجام شد که نشان داد راهبرهای او شکست خورده‌ و همچنان اکثریت قاطع شرکت‌کنندگان در نظرسنجی، رژیم صهیونیستی را دشمن کشورشان می‌دانند. با این حال این حقیقت تأثیری بر عزم او نداشت زیرا برای چیزی که برای او اهمیت دارد این است که به صهیونیست‌ها این پیام را برساند که در حال جان‌فشانی و انجام تلاش‌های بزرگ برای مقابله با افکار عمومی است».

میدل ایست مانیتور با اشاره به حقیقت که «جان‌فشانی بی‌هزینه نیست» نوشت، بن‌سلمان می‌داند که «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی تنها کسی است که پس از رسوایی تکان‌دهنده قتل «جمال خاشقچی» روزنامه نگار سعودی به‌طور علنی کنار او ایستاد. همچنین بن‌سلمان به‌عنوان دوست صمیمی «جرد کوشنر» صهیونیست، داماد «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا شناخته می‌شود. حداقل به‌لحاظ روان‌شناختی همین کافی است که اشتیاق او به صهیونیست‌ها را بتوان تشخیص داد. البته این عادی‌سازی رقت‌انگیز از یک تور محافظ برخوردار است و در صورت لزوم بن‌سلمان می‌تواند همه‌چیز را انکار کند و مدعی شود که موضع رسمی عربستان سعودی حرف شاه است نه ولی‌عهد.

این مقاله می‌افزاید: «در حقیقت هیچ تور محافظی وجود ندارد، به‌خصوص زیر نورافکن جنگ آشکار عربستان سعودی علیه فلسطینی‌هایی که از مقاومت حمایت می‌کنند». امروزه حمایت پادشاهی سعودی به‌قدری کم شده است که حتی برای امور خیریه مدارس نیز کفاف نمی‌دهد. چنین مسئله‌ای باعث شد «سلطان العامر» محقق سعودی کمپینی طنزآمیز برای بازگرداندن پول کسانی که از اهدای کمک‌هزینه برای مدارس فلسطینی پشیمان هستند، راه‌اندازی کند.

میدل ایست مانیتور در پایان نوشت این عادی‌سازی هراس‌انگیز روابط با صهیونیست‌ها و ظلمی که به فلسطینی‌ها صورت می‌گیرد، تنها به تحکیم تعهد جوانان سعودی به فلسطینی‌ها و رد صهیونیست‌ها خواهد انجامید. حقه‌های خطرناک این سیرک، ممکن است تمجید جامعه صهیونیست‌ها را به خود جلب کند ولی به اجرا کننده ماجراجوی آن که شاید تور محافظی نداشته باشد آسیب خواهد زد.

 

خبرگزاری فارس

Parameter:423893!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)