|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
یک نویسنده در پایگاه مطالعاتی-تحقیقاتی" اسفوبودنایا پرسا" مطرح کرد؛
[1398/05/12]

ناتوانی سامانه های ضد موشکی رژیم اسرائیل در برابر 300 موشک ایرانی  

یک نویسنده در پایگاه مطالعاتی-تحقیقاتی" اسفوبودنایا پرسا" مطرح کرد؛

ناتوانی سامانه های ضد موشکی رژیم اسرائیل در برابر 300 موشک ایرانی

شنبه 12 مرداد 1398

یک نویسنده روس در پایگاه مطالعاتی-تحقیقاتی اسفوبودنایا پرسا مطرح کرد؛ سامانه های ضد موشکی اسرائیل توان رویارویی با ۳۰۰موشک ایرانی به طور همزمان را ندارد 

یک نویسنده و پژوهشگر طی انتشار مقاله ای به بررسی ابعاد و ویژگی های سامانه موشکی حیتز و همچنین توان پایین پاسخگویی موشکی رژیم صهیونیستی در مقابل موشک های ایرانی پرداخت.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری قدس(قدسنا) “ولادیمیر توچکف” در پایگاه مطالعاتی "اسفوبودنایا پرسا"طی مقاله ای درباره ناتوانی اسرائیل در دفاع از خود در برابر حملات موشکی احتمالی جمهوری اسلامی ایران به رژیم صهیونیستی نوشت: به تازگی اطلاعات و اخباری مبنی بر آزمایش موشکی موفق و مشترک ارتش اسرائیل با ارتش ایالات متحده آمریکا که توانسته اند ۳موشک بالستیک از نوع حیرتز-۳ را شلیک کنند،منتشر شده است.

این آزمایش موشکی بسیار دیر انجام گرفت چراکه موشک حیتز-۳ دو سال نیم است که تحت اختیار ارتش اسرائیل است.

همچنین این آزماش موشکی با همکاری واشنگتن به خوبی می تواند این واقعیت را نمایان می کند که اسرائیل نمی توانست در چنین اوضاع سخت و امنیتی منطقه بدون ایجاد هرگونه تنشی موشک هایش را توسط خودروهای حمل موشک در جاده ها به راه بیندازد و آن ها را به همگان نشات دهد علاوه براین اسرائیل فضای محیطی وسیعی نیز برای انجام چنین آزمایش نظامی بزرگی نداشت.
اما با این حال و با وجود شرایط جنگ میان تهران و واشنگتن در خلیج فارس، تل آویو مجبور بود تا این آزمایش موشکی را انجام دهد و از این طریق مقامات ایرانی را از توان بالای موشکی خود آگاه کند.

در ادامه این نویسنده روس به بررسی ویژگی های موشک حیتز-۲ می پردازد.

حیتز-۲:ارتفاع گیری:۸۰کیلومتر ،کلاهک جنگی با قدرت تخریب بالا، برد راداری ۶۰۰ کیلومتری، توان رهگیری۱۲ موشک بالستیک به طور همزمان.

این سامانه موشکی برای رهگیری و مواجهه با دو موشک ایرانی برد متوسط شهاب-۳ که بردی معادل با ۲۵۰۰کیلومتر دارد و آزمایش آن سال ۲۰۰۸ به پایان رسید،طراحی شده است.

این نوع از موشک های ایرانی قادر است تا۵ کلاهک جنگی جداشونده را که وزن مجموع آن ها برابر با ۱تن است حمل کنند و در برابر جنگنده های دشمن عملکرد خوبی را به نمایش بگذارند.
علاوه براین موشک شهاب-۳ با درصد خطایی ۳۰ متری هدف را مورد اصابت قرار می دهد.


سپس موشک سجیل-۲ است که آن هم بردکوتاه است و اهداف خود را از فاصله ۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰ کیلومتر مورد اصالت قرار می دهد البته علیرغم تمام ویژگی های آن موشک شهاب -۳از  سجیل ۲ پیشرفته تر است.

این نویسنده روس در پایان نوشت:سامانه موشکی حیتز-۳ اسرائیل اکنون قادر است تا موشک شهاب را هدف قرار دهد، البته این بدان معنی نیست که می تواند در برابر شلیک هر موشک شهاب از سوی ایران اسرائیل نیز برای هر کدام از آن ها پاسخگو باشد چراکه به طور تقریبی جمهوری اسلامی ایران ۶۰۰ فروند موشک شهاب۳ در اختیار دارد و هرکدام از آن ها در حال حاضر آماده پرتاب است.

 اسرائیل حتی توان مقابله با ۳۰۰موشک را هم ندارد.

 

خبرگزاری قدس (قدسنا)

Parameter:423773!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)