|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/06/14]

نتانیاهو در اقدامی تنش‌زا و انتخاباتی به «مسجد ابراهیمی»‌ می‌رود  

نتانیاهو در اقدامی تنش‌زا و انتخاباتی به «مسجد ابراهیمی»‌ می‌رود

۱۳۹۸/۶/۱۳

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در ادامه اقدامات تنش‌زای دولت خود، قصد دارد امروز برای اولین بار به شهر الخلیل و مسجد ابراهیمی برود.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس،  بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی امروز چهارشنبه قصد دارد در میان تدابیر امنیتی و در سایه اعتراض‌های فلسطینی‌، به «مسجد ابراهیمی» در کرانه باختری برود.

رسانه‌های اسرائیلی می‌گویند، در پی فشارهای احزاب راست‌گرا و حامیان آنها پیش از برگزاری انتخابات سراسری در فلسطین اشغالی، نتانیاهو برای اولین بار به شهر الخلیل در جنوب کرانه باختری سفر خواهد کرد تا از مسجد ابراهیمی دیدن کند.

به نوشته روزنامه «جروزالم پست» نتانیاهو به عنوان اولین نخست‌وزیر رژیم اسرائیل  است که به شهر فلسطینی‌نشین الخلیل سفر می‌کند و قرار است در مراسم نودمین سالگرد درگیری اعراب با یهودیان در این شهر، در مسجد ابراهیمی سخنرانی کند.


موقعیت مسجد در جنوب کرانه باختری

 

گفته می‌شود مسجد ابراهیمی چهارمین مکان مقدس برای مسلمانان و دومین مکان مقدس برای یهودیان به شمار می‌رود. به گفته تاریخ‌نگاران حضرت ابراهیم -علیه‌السلام- و همسرش «ساره» به همراه فرزندانش اسحاق و یعقوب در این مکان آرمیده‌اند.

هیچ نخست‌وزیری از رژیم صهیونیستی تا کنون برای چنین مراسمی به الخلیل سفر نداشته و در آن سخنرانی نیز نکرده بود. حتی یهودیان بسیار کمی تا کنون به این منطقه رفته اند.

«رووین ریولین» رئیس رژیم صهیونیستی نیز در این سفر همراه نتانیاهو خواهد بود.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

Parameter:428683!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)