|
|
کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/04/30]

نتانیاهو رکوددار طولانی ترین مدت نخست وزیری رژیم صهیونیستی  

نتانیاهو رکوددار طولانی ترین مدت نخست وزیری رژیم صهیونیستی

شنبه 29 تیر 1398

بنیامین نتانیاهو رکود طولانی‌ترین مدت نخست وزیری رژیم صهیونیستی را شکست.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، شبکه 13 تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد که مدت زمان نخست وزیری نتانیاهو از "بن‌گوریون" اولین نخست وزیر این رژیم نیز فراتر رفته و او اکنون صاحب بیشترین مدت نخست وزیری در تاریخ این رژیم است.

اولین دوره نخست وزیری بن‌گوریون 2084 روز به طول انجامید، یعنی از 14 می 1948 تا 26 ژانویه 1954 و دومین دوره هم 2793 روز طول کشید یعنی از 3 نوامبر 1955 تا 26 ژانویه 1963 و بدین ترتیب او در مجموع 4877 روز نخست وزیری "اسرائیل" را بر عهده داشت.

این در حالی است که اولین دوره نخست وزیری نتانیاهو از 18 ژوئن 1996 تا 6 جولای 1999 یعنی 1114 روز طول کشید و دوره دوم نخست وزیری او نیز از 31 مارس 2009 آغاز شد و تا به امروز نیز ادامه دارد که برابر با 3763 روز است و بدین گونه او با 4878 روز طولانی‌ترین مدت نخست وزیری این رژیم را دارا است و بر بن‌گوریون نیز پیشی گرفت.

 

مرکز اطلاع رسانی فلسطین

Parameter:421471!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)